Kategorija | Latviski

Apsveicam Latviešu valodas valsts 35. olimpiādes uzvarētājus!

2. vieta: Patrīcija Aleksa Čapule,  Beata Mošaka.

Atzinība: Laura Viviāna Poiša.

Lepojamies un novēlam panākumus arī turpmāk! Izsakām pateicību Ingai Narmontai, Gerdai Balodei un Ivetai Moisejai par sagatavošanu olimpiādes abām kārtām un iedrošināšanu paveikt vairāk!

Apsveicam Rīgas pilsētas franču valodas 49. olimpiādes 2. posma uzvarētājus

1.VIETA: Daniella Morskova, Ariana Artjuha, Anna Kazačkova, Nika Kutuzova, Darija Bespalova.

2.VIETA: Jana Pupčenoka, Olita Anastasija Zadorožnaja, Glorija Sledzevska, Aļina Geronika.

3.VIETA: Anastasija Ščerbina, Ksenija Sivaka, Sofija Šļamova.

ATZINĪBA: Elizabete Marcinkus, Jeļizaveta Skorohodova, Aleksandrs Andrejevs

Apsveicam Rīgas pilsētas bioloģijas olimpiādes 2.posma uzvarētājus 10.-12. klašu posmā!

2.vieta: Ārija Kalniņa

Atzinība: Margarita Pašņina, Nika Kutuzova

Paldies par piedalīšanos bioloģijas olimpiādē arī pārējiem skolēniem.

Laimīgu jauno gadu !

Jaunais gads ir laiks, kad atklāt jaunus horizontus un realizēt jaunus sapņus, atgūt spēkus un uzkrāt ticību sev. Vienkārši priecāties un baudīt dzīvi un visu, ko tā piedāvā. Un drosmi, lai mestos jaunos izaicinājumos.

Apsveicam !

4. atklātajā konkursā latviešu valodā 5.-6. klasei

I. vieta: Bediķe Katrīne, Džafarova Leila.

III. vieta: Karasjova Vlada.

Atzinība: Čekunovs Andrejs, Kosenčuka Marija.

Labdarības tirdziņš

chCienījamie skolotāji, skolēni un vecāki !

Š.g. 21.decembrī pēc mūsu labas tradīcijas notiks Labdarības tirdziņš labdarības akcijas «Rūķis» ietvaros. Visi akcijas laikā saziedoti naudas līdzekļi tiks pārskaitīti labdarības organizācijai «Ziedot.lv». Aicinām visus piedalīties mūsu pasākumā.

Sirsnīgi pateicamies par Jūsu labām un atsaucīgām sirdīm.

Rīdzinieka iedvesmas grāmata

GramataIr noslēdzies projekts «Rīdzinieka iedvesmas grāmata», kurā piedalījās Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 11. un 12. klašu skolēni, sadarbojoties ar citām skolām. Projekta ietvaros tika apmeklētas izrādes “Svīna garša” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Meitene kafeinīcā” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, kā arī skolēni apmeklēja Žaņa Lipkes memoriālu. Pateicoties projektam, ģimnāzisti iepazinās ar iedvesmojošiem rīdziniekiem, viņu dzīves stāstiem un Latvijas vēsturi, kā arī iedziļinājās latviešu literatūrā un Otrā pasaules kara notikumos. Projekta rezultātā tika izveidotas Rīgas Klasiskās ģimnāzijas lappuses rīdzinieka iedvesmas grāmatā, kur projekta dalībnieki aprakstīja apmeklētos pasākumus un vietas, kā arī pastāstīja par ģimnāzijas tradīcijām un cilvēku, kurš ikdienā iedvesmo ģimnāzistus iemaņu pilnveidošanai un radošai darbībai — Romanu Alijevu. Visi projekta dalībnieki uzskata, ka tas bija interesants un noderīgs, jo tajā tika dota iespēja ne tikai baudīt kultūras notikumus, bet arī izpaust savas domas par tiem un analizēt tos, rakstot apcerējumus un veidojot prezentācijas.

Apsveicam Rīgas pilsētas vācu valodas 49. olimpiādes 2. posma 10.-12. kl. uzvarētājus

Olimp_v2.vieta — Jūlija Bariševa, 3.vieta — Raminta Faizulina, atzinība – Margarita Pašņina, pateicība par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei — Jeļenai Rasimjonokai.

Ģimnāzijā uzstājas koklētāju ansamblis «Sakta»

muzikalais_nams36. decembrī ģimnāzijā uzstājās koklētāju ansamblis «Sakta». Kristīnes Krauzes vadībā mūziķi piedalījās daudzos festivālos Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā un Somijā. Ansamblis izpildīja latviešu tautas dziesmu apdares, kā arī skanēja koklei adaptētās latviešu klasiķu kompozīcijas. Paldies mūsu viesiem un klausītājiem!

Sirsnīgi sveicam 12. klases skolnieci Margaritu Pašņinu!

Margarita_

Š.g. 18. oktobrī Latvijas Universitātes Mazajā Aulā notika starptautiska zinātniska konference «Edvartam Virzam – 135: Nav māņi brīvība, bet kļūdīgs mērķis tavs. Ir tautas dažādas, bet katrai liktens savs», ko rīkoja Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļa.

Šajā konferencē pirmo reizi tika izvērtēti E. Virzas tulkojumi citās valodās, kā arī viņa paša tulkojumi. Zane Leščinska stāstīja par Virzas «Straumēnu» tulkojumu franču valodā, bet Liene Lauska par šī darba tulkojumu vācu valodā un tā recepciju Latvijā un Vācijā. Savukārt Astra Skrābane izvērtēja E.Virzu kā franču lirikas atdzejotāju. Konferences laikā tika prezentēti skolēnu konkursa E. Virzas dzejas tulkojumi un analīzes un apbalvoti labākie darbi katrā konkursa kategorijā. Rīgas Klasiskās ģimnāzijas  12. klases skolniece Margarita Pašņina saņēma galveno balvu par dzejoļa «Naktī» (no krājuma «Biķeris») atdzejojumu krievu valodā.

Atvērto durvju diena vecākiem!

dTrešdien, 5.decembrī, plkst.17.00 līdz 19.00 notiks gimnāzijas atvērto durvju diena vecākiem!

Latvijas simtgadei veltīta koncertprogramma novembrī un decembrī

Gilde

Par godu Latvijas simtgadei, novembrī un decembrī notiek koncerti visiem ģimnāzijas skolēniem. Lai netraucētu mācību procesu, uzstāšanās tiek organizētas skolas assambleju un klases stundu laikā. Pie mums jau viesojas: starptautisko Parīzes un Pragas premiju laureats – akkordeonists Mihails Oļehovs, Latvijas Nacionālas Operas un Liela Simfoniska orķestra soliste – arfiste Jekaterina Suvorova, slavena vijolniece – Ludmila Liepiņa, kā arī ansamblis “Kokle”, Ineses Krauzes vadībā. Koncertprogrammas ietvaros jaunieši iepazinās ne tikai ar latviešu, bet arī ar Rietumeiropas labāku komponistu skaņdarbiem. Paldies visiem, kas atnāca un baudīja mūziku kopā ar mums!

12. klasnieki apmeklē «I Solisti di Pavia» koncertu Lielajā ģildē

Ave

Mūsu ģimnāzijas skolēni vienmēr ar lielu prieku apmeklē labākas Rīgas koncertzāles: Latvijas Nacionālo Operas un Baleta teātri, komponista Vagnera zāli, Ave Sol zāli.26. novembrī 12. klašu skolnieki apmeklēja koncertu, kas notika ikgadējā starptautiskā mūzikas festivāla “Winterfest” ietvaros. Festivālu organizē Hermaņa Brauna fonds, ar kuru ģimnāzija sadarbojās jau 25 gadus. Pasākums notika Lielajā ģildē un apmeklētājiem bija iespēja baudīt Itālijas kamerorķestra «I Solisti di Pavia»uzstāšanās. Diriģenta un čellista Enriko Dindo vadībā, mūziķi izpildīja Rossini, Piazzollas, Molinelli, Sibeliusa un Bartoka skaņdarbus.Koncertu pabeidza ar čello solo un slaveno «Ave Maria».

Amerikānis ar kuru par visu var parunāt

1Šīs gads ir īpaši veiksmīgs un arī atbildīgs mums visiem, jo visu šo mācību gadu Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā strādās ASV vēstniecības Fulbraita programmas dalībnieks Halīds Nasers Šeihs (Khalid Nasser Sheikh). Viņa uzdevums ir asistēt skolotājiem angļu valodas stundās, bet ne tikai. Sadarbībā ar angļu valodas un bioloģijas skolotājiem, Halīds jau ir veiksmīgi novadījis divas bioloģijas stundas 10. klases skolēniem, jo pēc izglītības Halīds ir bioloģijas bakalaurs un nākotnē plāno kļūt par ārstu. Далее…

Konkurss “Nākotnes inženieris”

Physics18

Rīgas Tehniskā universitāte un RTU Inženierzinātņu vidusskola sadarbībā ar Lattelecom organizēja konkursu “Nākotnes inženieris” Latvijas skolu skolēniem.

Konkursa mērķis bija veicināt jauniešu radošumu un dot iespēju tiem padomāt par nākotnes tendencēm inženierzinātnēs, jo mūsdienu pētnieki secinājuši, ka aptuveni  65% no jaunajiem cilvēkiem, kuri patlaban uzsāk mācības, strādās profesijās, kādas šodien neeksistē.

Konkurss bija paredzēts Latvijas skolu 7. – 9.  klašu skolēniem. Далее…

Pirmklasnieku vecākiem

Cienījamie  vecāki!
2018.g. 28. novembrī tehnisku iemeslu dēļ  pretendentu reģistrācija uz 1.klasi  NENOTIKS.
Administrācija

Svinīgais Latvijas simtgades priekšvakars ar goda viesi — Zigmaru Liepiņu

15_nov

15. novembrī ģimnāzijas aktu zālē norisinājās svinīga sanāksme, veltītā Latvijas Republikas 100 gadu jubilejai. Tikšanās piedalījās 10. un 12. klašu skolēni, ģimnāzijasskolotāji, direktors un goda viesis — Latvijas Nacionālas operas un baleta valdes priekšsēdētājs, kā arī rok-operas “Lāčplēsis” autors un “SWH” radiostacijas izveidotājs — Zigmars Liepiņš, kurš atnāca, neskatoties uz saspringto grafiku. Sanāksme sākās ar Latvijas himnas izpildīšanu un turpinājās ar Rīgas Klasiskās ģimnāzijas kora uzstāšanām. Komponists atzīmēja īpašu gaisotni, kas valdīja zālē. Pasākuma laikā skolēniem bija iespēja iepazīties ar Latvijas Nacionālās operas un baleta vēsturi, kas šogad arī svin savu simtgadi, un uzdot jautājumus viesim. Paldies mūsu viesim un visiem dalībniekiem!

Apsveicam vācu valodas valsts olimpiādes 1. posma (RKĢ) uzvarētājus 10.-12. un 8. klašu vidū

Olimp_v1. vieta:  Raminta Faizullina, Jūlija Bariševa, Margarita Pašņina, Čapule Patrīcija, Lavrenkova Karolina, Krama Anna,

2. vieta: Vladimirs Ščigoļevs, Marija Krama, Iļja Duļaņickis, Anna Kangro, Timofejeva Valerija, KorsunskaJelena, RozevskaIrina,

3. vieta: Sofja Stola, OļesjaMillere, Holodkova Arina, Trofimova Vlada, Kalnača Emīlija,

Pateicība: Maksims Murāns, Savinova Anna, Telešecka Veronika, Jeļcina Milana, Čivčiša Anna,

10.-12. kl. 1. un 2. vietas uzvarētāji tiek aicināti piedalīties Rīgas pilsētas olimpiādē, kas notiks 15.novembrī.

8. kl. I un II vietas uzvarētāji tiek aicināti piedalīties Rīgas pilsētas olimpiādē, kas notiks 2019. gada 25.februārī

Apsveicam Rīgas pilsētas angļu valodas 48. olimpiādes 2. posma 10.- 12. klašu uzvarētājus!

Keep_Calm

Sirsnīgi apsveicam mūsu ģimnāzijas audzēkņus – Rīgas pilsētas angļu valodas 48. olimpiādes 2. posma 10.- 12. klašu uzvarētājus:

2.vieta Margarita Pašņina

3.vieta Elīna Šalajenko, Vladislavs Grigorjevs

Atzīnība: Iļja Duļaņickis, Vladimirs Ščigoļevs

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem, mēs ar Jums lēpojamies!

Radošums ekonomikā un biznesā

05111811. un 12. klašu skolnieku tikšanās ar ģimnāzijas absolventi, Aleksandru Kļainu (Jakušenko) 2018. gada 5. novembrī aktu zālē norisinājās 11. un 12. klašu skolnieku tikšanās ar ģimnāzijas absolventi, sociālo un ekonomisko zinātņu dakteri – Aleksandru Kļainu (Jakušenko). Pēc bakalaura grāda iegūšanas Rīgas Ekonomikas augstskolā, un maģistra grāda iegūšanas Stokholmas Ekonomikas augstskolā, viņu ieinteresēja radošo industriju nozāre. Pašlaik Aleksandra strādā Vīnes ekonomikas un biznesa universitātē. Tikšanās laikā skolēni uzzināja par to, kā izmērīt radošumu, kā tas ietekmē uzņēmumu darba rezultātus un kā to pielietot, kā arī mazliet par karjeras izvēli un studiju iespējām gan Latvijā, gan ārzemēs. Tikšanas beigās skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus. Paldies mūsu viesei un visiem dalībniekiem!

2018. gada 19. oktobrī Rīgas pilsētā norisinājās latviešu valodas un literatūras olimpiāde.

olĢimnāzijas 8. klašu skolēni ir ieguvuši 5 godalgotas vietas un 2 atzinības.

Sveicam Patrīciju Aleksu Čapuli, Milanu Jeļcinu un Beatu Mošaku ar iegūto 1. vietu, Lauru Viviānu Poišu ar iegūto 2. vietu un Annu Kramu ar iegūto 3. vietu. Atzinību par piedalīšanos olimpiādē ieguva Ksenija Sivaka un Veronika Telešecka. Izsakām pateicību skolotājām Gerdai Balodei, Ingai Narmontai un Ivetai Moisejai un novēlam veiksmi un izturību 1. un 2. vietas ieguvējām, kuras uzaicinātas uz Valsts olimpiādes 1. kārtu 22. novembrī.

31. oktobrī notiks atvērto durvju diena vecākiem!

dĢimnāzijas pedagogi un administrācija gaida skolēnu vecākus:

17.00 – 19.00 – Atvērto durvju diena skolēnu vecākiem

18.00 – “Vecāku skola”. Kā organizēt skolēnu patstāvīgu darbu divnedēļu stundu saraksta ietvaros? (aktu zāle, 7.-12.klašu skolēnu vecākiem)

Apsveicam angļu valodas valsts olimpiādes 1. posma (RKG) uzvarētājus 10.-12. klašu vidū

Eyre

I. vieta:   Margarita Pašņina,   Iļja Duļaņickis,   Roberta Lazdiņa

Далее…

Iesildies studijām!

rsu_skoleni_iepazisanas_20180920

20. septembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) bija iepazīšanās diena ,, Iesildies studijām!”Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 10. klašu skolēniem, kurā jaunieši uzzināja par RSU mācību programmu izvēles iespējām medicīnā un sociālajās zinībās, gaidāmajām RSU docētāju vieslekcijām un devās ekskursijā pa RSU centrālo ēku. Uzrunājot skolēnus Hipokrāta auditorijā, RSU studiju prorektore prof. Tatjana Koķe uzsvēra: «Lai dzīvē ko sasniegtu, jāspēj apsteigt laiku. Далее…

Erasmus+ projekts

ER_PLus

Aicinam piedalīties Erasmus+ projektā!

Dārgie skolēni, mēs esam ļoti priecīgi ziņot par to, ka mūsu skolas 10 klašu pārstāvji paši organizē, kā arī piedalās Erasmus+ apmaiņas projektā “Finding Yourself”, kas norisinasies no 15. līdz 23. oktobrim. Šis projekts ir veltīts savas personalitātes atklāšanai, kā arī nākotnējās karjeras orientēšanai. Projektā piedalīsies 5 valstu pārstāvji, no Maķedonijas, Portugāles, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Mēs aicianam piedalīties vienā no projektu dienu mēģinājumiem, jūs varēsiet apgūt pilnīgi jaunu jums informāciju kuru neatradīsiet ikdienā. Projekta mēģinājums norisināsies 6. oktobīi no 11:00 līdz 17:00 mūsu skolā- Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā. Sessiju aktivitātes notiks Angļu valodā, kuras dēļ jūs varēsiet paplašināt savu vārdu krājumu un valodas kompitenci. Vecums nav ierobežots, kā arī Angļu valodas zināšanas līmenis.

Ja jūs vēlaties piedalīties, rakstiet uz findingyourself.lv@gmail.com

Konkurss “Nāc dārzā ciemoties“

26_09_2018

Šī gada 17. septembrī BJVIC “Rīgas Dabaszinību skola” aicināja Rīgas skolu 1.-9. klašu skolēnus pārbaudīt savas zināšanas par garšaugiem, piedaloties vides izziņas konkursā “Nāc dārzā ciemoties“. No Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 5.a, 6.b, 6.f un 8.a klases skolēni piedalījas konkursā. Pavisam tika pieteiktas 35 komandas ar 140 dalībniekiem. Dalībnieki bija sagatavojuši arī mājas darbu, rudens kompozīciju “Latvijai – 100.” Dalībnieki pārbaudīja savas zināšanas 9 stacijās un noslēgumā cienājās piknikā. Visi dalībnieki saņema atzinības rakstus, bet 6.b klases skolēni — Katrīne Bediķe, Leila Džafarova, Gurkovska Sofija un Aleksejs Hvalejs (skolotāja — Nadežda Usačova) ieguva — 2.vietu. Mālači!

Paldies visiem dalībniekiem !