Kategorija | Latviski

Apsveicam ar iegūto 1. vietu Ata Kronvalda fonda skolu reitingā !

Ata Kronvalda fonds (AKF) katru gadu nosaka labākos skolu kolektīvus pēc to skolēnu sasniegumiem mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un valsts mēroga konkursos. Skolas vērtē “lielo” (vidusskolēnu skaits ir vismaz 100) un “mazo” skolu grupās. „Lielās Pūces” mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par mācību iestāžu pieredzi un/vai iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

Uzmanību topošajiem 10. klašu ģimnāzistiem !

10.klases apvienotā kombinētā iestājpārbaudījuma rezultāti tika ievietoti Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta vietnē

Lūdzam visus skolēnus, kuri vēlas iestāties Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 10. klasē, personīgi ierasties 17., 18. vai 19. jūnijā 118. kabinetā, lai apstiprinātu savu izvēli.

Lūdzam ņemt līdzi liecību par mācību sasniegumiem 2019./2020. mācību gadā.

Uzmanību Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 7. – 9. klašu pretendentiem !

Sakāra ar valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanu, Rīgas Klasiskā ģimnāzija izsludina papildus uzņemšanu 7., 8. un 9. klasēs. Pretendentus gaidīsim uz konsultāciju 19. jūnijā plkst. 11.00 114. kabinetā. Lūdzam ņemt līdzi liecību par mācību sasniegumiem 2019./2020. mācību gadā.

Rīgas Klasiskā ģimnāzija (sākot ar 2020.g. 1. septembri – Rīgas Valsts Klasiskā ģimnāzija) aicina topošus 10. klašu ģimnāzistus!

Piedāvājam Jūsu izvēlei modernu vispārējas vidējas izglītības programmu ar astoņiem mācību priekšmetu komplektiem!

Mēs gaidām topošos mediķus un inženierus, programmētājus un citus informācijas tehnoloģiju specialistus, fiziķus un matemātiķus, ekonomistus un politologus, žurnālistus un medijpratības speciālistus.

Nosce te ipsum – iepazīsti sevi kopā ar mums!

Iestājpārbaudījums notiks atbilstoši Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta lēmumam – sekojiet informācijai ģimnāzijas mājas lapā!

Lūdzam aizpildīt iesnieguma veidlapu līdz 2020.g. 29.maijam (instrukcija).

Svarīgā informācija topošo pirmklasnieku vecākiem

Cienījamie topošo pirmklasnieku vecāki! Saskaņā ar Rīgas domes saistošajiem noteikumiem Nr.137 “Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs” Rīgas Klasiskā ģimnāzija ar šī gada 15. maiju sāk 1.klašu komplektēšanu 2020./2021. mācību gadam. Iestāde pēc 1.klases pretendentu saraksta sagatavošanas ierakstītā pasta sūtījumā vai elektroniski, parakstot ar drošu elektronisko parakstu, nosūta paziņojumu bērna likumiskajam pārstāvim par bērna iekļaušanu 2020./2021. mācību gada 1.klašu pretendentu sarakstā vai par atteikumu. Далее…

Pieredze ir kaut kas tāds, ko iegūstam mirkli pēc tam, kad tas ir vajadzīgs!

Piektdien, 22.maijā neklātienē, izmantojot Discord platformu 11. klašu skolēni aizstāvēja savus zinātniski pētnieciskos darbus. Dabaszinātņu sekcijā tika prezentēti 18 skolēnu izstrādātie pētījumi fizikā, ģeogrāfijā, bioloģijā, ķīmijā un veselības mācībā. Skolēni apliecināja savas prasmes, veicot praktiskus pētījumus gan universitāšu laboratorijās,  institūtos, konsultējoties ar jomas speciālistiem, gan patstāvīgi, veicot pētījumus mājas apstākļos. Izvērtējot skolēnu zinātniski pētnieciskos darbus, dabaszinātņu komisijas pārstāvji par kvalitātīti izstrādātiem pētījumiem vēlas izteikt pateicību sekojošiem skolēniem: Далее…

Apsveicam Rīgas Klasiskās ģimnāzijas komandu “Apgaismotāji” ar iegūto 2. vietu konkursa “FIZMIX Eksperiments” 25. sezonas finālā!

Paldies komandas dalībniekiem: kapteinim Aleksandram Korņijenko, Daniilam Ļeontjevam, Irinai Rozevskai, Antonam Minajevam, Arinai Junelei un paldies par piedalīšanos komandai  “TimeKillers” (Anna Čivčiša, Katrīna Jušinska,  Marija Jušinska,  Anna Savinova, Olita Anastasija Zadorožnaja)!

Pateicība fizikas skolotājai Raisai Stunžānei par sagatavošanu un 9. klašu kuratorei Tatjanai Anhimovai par atbalstu!

Apsveicam divas Rīgas Klasiskās ģimnāzijas komandas ar iekļūšanu konkursa “FIZMIX Eksperiments” 25. sezonas finālā !

Šis ir īpašs gads ne tikai ar to, ka šis ir konkursa jubilejas gads, bet arī ar to, ka pirmo reizi konkursa fināls norisinās neklātienē.

Lai veicas mūsu komandām: Apgaismotāji (Aleksandrs Korņijenko, Daniils Ļeontjevs, Irina Rozevska, Antons Minajevs, Arina Junele) un  TimeKillers (Anna Čivčiša, Katrīna Jušinska,  Marija Jušinska,  Anna Savinova, Olita Anastasija Zadorožnaja)!

Liels paldies fizikas skolotājai Raisai Stunžānei par sagatavošanu un atbalstu, 9. klašu kuratorēm Tatjanai Anhimovai un Ivetai Boginičai par sadarbību un palīdzību!

Mācīsimies būt pateicīgi !

Š. g. 30. aprīlī Rīgas Klasiskās ģimnāzijas sākumskolā notika īpaša pateicības akcija – PALDIES diena.

Tā bija lieliska iespēja pateikt sirsnīgus vārdus tiem cilvēkiem, kuri šobrīd strādā, lai šajā sarežģītajā laikā katrs no mums justos drošāk un ērtāk. Mazie ģimnāzisti ne tikai izteica mīļus, sirsnīgu vārdus, bet arī zīmēja,  filmēja, spēlēja mūzikas instrumentus un dziedāja, savus radošos darbus veltot ārstiem, policistiem, skolotājiem, transporta vadītājiem un citiem dažādu profesiju pārstāvjiem.

„Es nepazīstu šos cilvēkus, bet uzticos viņiem”, raksta viens no skolēniem. Mēs visi ticam, ka labie vārdi padara pasauli vēl labāku.

E-klases sadaļā „Skolas jaunumi” ir iespēja apskatīt ģimnāzistu radītos pateicības darbus.

Rīts, jauna diena un mēs viņu satiekam jaunā kvalitātē. Labrīt, topošā Valsts klasiskā ģimnāzija.

Ar ko atšķiras Valsts ģimnāzija no tās skolas, kurā mēs vakar mācījāmies? Kopumā ir ļoti maz atšķirību. Tāpat kā agrāk, skolnieka kompetences ceļš iet caur viņa spēkiem, atbildību, vēlmi apzināt pasauli sev apkārt. Skolotāji turpinās iesākto un dienu pēc dienas, stundu pēc stundas, projektu pēc projekta, viņiem palīdzēs. Vecāki, kā jau agrāk uztrauksies par bērniem, nosūtot tos uz pirmo klasi. Далее…

Apsveicam Latvijas 45. Atklātās fizikas olimpiādes 1. pakāpes ieguvēju Olitu Anastasiju Zadorožnaju !

Balstoties uz iegūtajiem rezultātiem Fizikas valsts olimpiādē un Atklātajā Fizikas valsts olimpiādē, skolniece  ir uzaicināta uz atlases sacensībām fizikā, kas tiek organizētas kopā ar Igaunijas, Zviedrijas un Somijas fizikas izlasēm un ir nosaukta par Baltijas un Ziemeļvalstu fizikas olimpiādi (NBPhO).

Lai Olitai  veicas!

Radošā diena

22. aprīlī ģimnāzijā notika Radošā diena. Paldies mūsu kreatīviem skolēniem un vecākiem! Sākumskolas skolēni veica darbiņus par šādam tēmām: ‘’Jautro cilvēciņu skola’’, ‘’Pasaku pasaulē’’ un ‘’Pavasara kompozīcija’’. 4.-6. klases skolēni mēģināja atdzīvināt pasaules slaveno mākslinieku darbus. 7.-9. klašu skolēni radoši darbojas savu gadu projektu ietvaros. Šeit Jūs varat redzēt dažus ģimnāzistu darbus, tomēr jau pavisam drīz visu radošo darbu galerija būs pieejama online vietnē!

Direktora vietniece Galina Rafalsone par neklātienes izglītību ģimnāzijā

«Mūsu ģimnāzijai ļoti paveicās – administratīvais bloks sagatavoja visu nepieciešamo neklātienes izglītības sistēmai pavasara brīvdienu laikā. 20. martā sistēma bija gatava izmantošanai!
Pārsteidzoši ir tas, ka mūsu milzīgajam kolektīvam izdevās saglabāt kopības sajūtu, saglabāt vienotību. Mēs katru rītu “nākam” uz saviem kabinetiem, sarunājamies skolotāju istabās, pat neskatīdamies uz to, ka tas viss notiek tiešsaistes platformā, mēs tik un tā viens otru redzam un dzirdam. Tādējādi mēs darām šo mācību procesu nepārtrauktu, kas rezultātā sniedz kvalitatīvu izglītību.
Turklāt mūsu “Virtuālās skolas” sistēma turpina veikt sociālās funkcijas: bērniem saglabājusies kārtība un režīms, vienīgais, to viņi veic no mājām, nevis staigā pa ielām, ar vīrusa inficēšanās vai izplatīšanas risku.
Kā runā, visam ir savi plusi, kaut arī dāžreiz tos ir grūti atrast, tomēr, par neklātienes izglītības periodu, visiem – gan pasniedzējiem, gan skolēniem -notika ļoti straujš digitālo prasmju attīstības lēciens. Tā ir laba pieredze arī ilgtermiņā, pateicoties tam mēs pilnveidosim klātienes izglītību pēc karantīnas!

Runājot par mācību procesu, ģimnāzijas administrācija pastāvīgi seko nodarbību gaitai, kontrolē darbu apjomus un slodzi skolēniem. Paralēli tiek īstenota aktīva gatavošanās nākamajam mācību gadam!»

22.04 – Radošā diena!

Jau šonedēļ, trešdien, ģimnāzijā norisināsies radošā diena!

Novēlam skolotājiem un skolēniem produktīvu darbu, daudz kreatīvu ideju un pārsteidzošus rezultātus!

Tik ļoti talantīgi!

Mūsu skolēnu radošums ir labākais vitamīns attālinātās mācības apstākļos! Paldies vizuālās mākslas skolotājai Ludmilai Kolomenskai, 3. klašu skolēniem un video veidotājai Irinai Ivanovai.

Latvijas skolēnu 44. zinātniskajā pētniecības darbu konferencē

Šogad mūsu ģimnāzijas skolēni piedalījās Latvijas skolēnu 44.zinātniskajā pētniecības darbu konferencē. Šī konference bija grūta un neparasta, salīdzinot ar iepriekšējo gadu: viss notika neklātienē Online, tomēr visas centības un emocijas bija par stiprākas un lielākas nekā iepriekšējos gados!

Rīgas Klasiskā ģimnāzija lepojās ar saviem uzvarētājiem, kuri turējās līdz galam un sasniedza fantastiskus rezultātus! Paldies skolotājiem un ģimnāzistiem!

Julianna Ostrovska, 11.klase. Algoritma izveide dzīvības eksistences noteikšanai saules sistēmas objektiem. Vadītājs -matemātikas skolotājs Artūrs Ļevikins. 3.vieta nozarē Fizikālās zinātnes.

Daņila Borodulins, Viktorija Volkova, 12.klase. Siltuma transformācija elekriskajā enerigjā. Vadītāja – fizikas skolotāja Raisa Stunžāne. 3.vieta nozarē Fizikālās zinātnes.

Luka Rehviašvili, Deniss Bistrovs, 11.klase. Medicīniskās marihuānas legalizēšana ārstnieciskos nolūkos Latvijā. Vadītāja – bioloģijas skolotāja Linda Bezrodina. 3.vieta nozarē Medicīna un veselības zinātnes.

Emīlija Pasečnaja, 11.klase. Ekonomiskā izdevīguma novērtēšana investīciju ieguldījumiem SIA “Rīgas Kombinētās lopbarības rūpnīcā”. Vadītājs – ekonomikas skolotājs Dzintars Dvinskis. 3.vieta nozarē Ekonomika un uzņēmējdarbība.

Apsveicam fizikas valsts olimpiādes 3.posma 1. kārtas 2. pakāpes ieguvēju Olitu Anastasiju Zadorožnaju!

Pateicība Daniilam Ļeontjevam par piedalīšanos.  Izsakām arī pateicību fizikas skolotājai Raisai Stunžānei par profesionālu darbu un sekmīgu skolnieces sagatavošanu olimpiādei!

Priecāmies par mūsu lieliskajiem profesionāļiem, ļoti radošiem pedagogiem, kuri veido un vada TV-stundas TAVAKLASE.LV !

Sirsnīgs paldies mūsu varoņiem: Ievai Mauriņai, Andrai Hmeļņickai, Ingai Balgai, Lindai Bezrodinai, Veronikai Makarčukai, Laimai Tukanei – Grosai !