Kategorija | Latviski

Literārais nams aicina Dzejas vilcienā 2022.-2023.m.g. !

Šogad Latvijā Dzejas dienas septembrī  nāk ar savu košo aicinājumi: Dzeja vieno!

Dzejoļi skan arī mūsu ģimnāzijas telpās- gan Brīvā mikrofona ietvaros, gan stundās –  dzejolis sāk savu ceļu uz dziesmu. Dzejnieka portrets izgaismojas dzejoļu, mūzikas un dziesmas krāšņajos tēlos kā gleznās! Līdzīgi kā rudens, kad izgrezno Latviju! Tā šādā pasakaini rudenīgā dienā ģimnāzijas durvis vēra dzejnieks Eduards Aivars (īstajā vārdā Aivars Eipurs). 2022. gada 19.septembrī Literārā nama pirmais viesis.

NĀC UN NOZODZ MANUS PAŠTAISĪTOS DIEVUS

Šonakt tīšām neaizslēgšu durvis

Ievelc manā dzīvē jaunas rievas

Nāc un nozodz manus paštaisītos dievus

Nospiedumus eksperts ņems no lieveņa

Ja vien nenāksi kā izsmalcināts burvis

Nāc un nozodz manus paštaisītos dievus

Šonakt tīšām neaizslēgšu durvis

(krājums “Vilka kvinta”)

Далее…

JSPA atklātā projektu konkursa “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai”

Rīgas Valsts Klasiskās ģimnāzijas  7.klases  skolēni 21.septembrī piedalījās saliedēšanās pasākumā “Ledus laušana”, kas ir viena no aktivitātēm projektā “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai”, kas tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam ietvaros. Aktivitātes plānoja tagadējās 10. klases skolēni, lai jaunajiem klases kolektīviem izmantojot neformālās izglītības aktivitātes “salauztu ledu” starp dalībniekiem, veicinātu sadraudzēšanos un izveidotu pozitīvu gaisotni grupā. Aktivitātes nodrošina Ogres jauniešu iniciatīvas biedrība “Talantu kalve”.

Projekta “Kontakts” aktivitātes turpināsies līdz 2023.gada 31.janvārim.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros

Dzejas dienas 2022

Dzeja vieno

Jau kopš 2.septembra ģimnāzijā notiek dažādi pasākumi, kuri veltīti Dzejas dienām.

Ar skolēnu dzejas lasījumiem, skaļiem aplausiem un vienotu kopābūšanu ir aizvadīts Dzejas dienu Brīvais mikrofons, kurā ar dzejas lasījumiem piedalījās 46 skolēni.

Paldies latviešu valodas skolotājām par pasākuma organizēšanu, bet skolēniem par piedalīšanos šajā skanīgajā pasākumā!

12.septembrī Dzejas dienu ietvaros skolā norisinājās E.Veidenbauma memoriālā muzeja nodarbība “E. Veidenbauma iedvesmota dzejas stunda” I programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Paldies skolēniem un latviešu valodas skolotājām par sadarbību, aktivitāti un radošumu!

Apsveicām mūsu skolnieci ar sasniegumiem Latvijas karate čempionātā!

 

5. klases skolniece Arina Ņikonova jau vairākus gadus nodarbojas ar karatē. Vairākus reizes piedalījās starptautiskajās sacensības.
Šogad, 10.09.22 Arina piedalījās Latvijas karate čempionātā un ieguva divas pirmās vietas ( kategorijā kumite un kata).

Lasi un vērtē!

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022

Rīgas Valsts  klasiskās ģimnāzijas bibliotēka aicina turpināt lasīšanu, kas rosina radošo domāšanu un fantāziju. Arī  šogad lieliem un maziem lasītājiem ir iespēja piedalīties “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā”.  Šā gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kolekcijā ir 33 grāmatas no 10 izdevniecībām.

BJVŽ grāmatas būs  saistošas dažādu interešu lasītājiem .Šā gada grāmatu kolekcijā var meklēt atbildes  uz mūsdienās aktuālām problēmām, iedziļināties vēsturiskās tēmās, kā arī padomāt par tādām vērtībām kā uzticība, atbildība, cerība un mīlestība.

Jaunā žūrijas grāmatu kolekcija Jūs gaida bibliotēkā.

Lai veicas lasīšanā un vērtēšanā!

BJVŽ  grāmatu kolekcija

2022.GADA KOLEKCIJA (DOCX)

https://lasamkoks.lv/lat/bernu_un_jauniesu_zurija/2863-bernu-jauniesu-un-vecaku-zurija-2022

Latvijas ģimnāzijas reitings – 2022

Ata Kronvalda fonds (AKF) katru gadu nosaka labākos skolu kolektīvus pēc to skolēnu sasniegumiem mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un valsts mēroga konkursos. Skolas vērtē “lielo” (vidusskolēnu skaits ir vismaz 100) un “mazo” skolu grupās. „Lielās Pūces” mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par mācību iestāžu pieredzi un/vai iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

Šogad, ar 7. vieto ierindojamies Latvijas ģimnāziju TOP-10. Paldies mūsu skolēniem un viņu audzinātājiem.

Apsveicam mūsu teātra studijas dalībniekus!

Apsveicam mūsu teātra studijas dalībniekus – Aleksandru Lihvare, Sofiju Smirnova ,Vladislava Grinčuka, Jelizavetu Pučkovu, Anastasiju Škvarkovu, Anastasiju Ture, Kirilu Turu! Paldies par dalību vasaras festivālā Viesturdarzā! Paldies Ievai Blaževičai par lieliskajām fotogrāfijām!

Pateicība par labi organizētu nometnes programmu un par foršu vadītāju komandu!

2022. gadā  RVKĢ  organizēja  dienas nometni ,,Augusta Ziķeris” visiem Rīgas pilsētas bērniem un jauniešiem. RVKĢ administrācijas vārdā, kā arī no vecākiem un bērniem, izsakām pateicību nometnes organizatoriem un vadītājiem par labi organizētu nometnes programmu un par profesionālu, sirsnīgu vadītāju un skolotāju komandu! Daži komentāri no vecākiem:

“Sava bērna vārdā gribu pateikties visam pasniedzējam par izcili pavadītu laiku nometnē! Programma bija tik tiešām ļoti interesanta, viss ļoti patika! Cerēsim satikties arī nākamā vasarā!”

“Liels liels paldies par veltītajām rūpēm un atbalstu mūsu bērniem visas nometnes garumā. Manām meitenēm ļoti, ļoti patika!”

“Liels paldies par Jūsu pavadīto laiku ar mūsu bērniem, ļoti interesantu programmu! Ceram satikties arī nākošajā vasarā!

Rīgas Valsts klasiskā ģimnāzija ir kļuvusi par Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu!

Apsveicam visus RVKG skolēnus un skolotājus, jo mūsu ģimnāzijai tika piešķirts EP Vēstnieku skolas statuss! Un tas nozīme jaunās un aizraujošas iespējas iesaistīties Eiropas mēroga projektos, sadarboties ar skolēniem, skolotājiem, zinātniekiem, dažādiem speciālistiem, Eiropas Parlamenta deputātiem, diplomātiem un masu medijiem visā Eiropā, kā arī gūt nenovērtējamās zināšanas un pieredzi turpmākajam mācībām un darbam!

Šī ziņa noteikti patiks skolēniem kurus saista starptautiskās attiecības, ekonomika, diplomātija un jurisprudence, bet ne tikai, jo Eiropas Parlamentā tiek apspriesti un risināti arī medicīnas, apkārtējās vides un daudzi citi jautājumi.

Uzmanību topošajiem 10.klašu ģimnāzistiem!

Noskaidro savus rezultātus – saite ŠEIT!

Neformālās izglītības darbnīca “Kā reaģēt uz konfliktiem un tiranizēšanu”

2022. gadā, no janvāra līdz maijam, skolā norisinājās neformālās izglītības darbnīca “Kā reaģēt uz konfliktiem un tiranizēšanu”, kurā piedalās 9. klases skolēni. 20 skolēni iesaistījās jaunatnes iniciatīvu projektā un piedalījās neformālās izglītības aktivitātēs. Darbnīcas laikā jauniešiem bija lieliskā iespēja mācīties un neformālā atmosfēra attīstīt prasmes, kas palīdz novērst priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu. Jaunieši piedalījās 10 nodarbībās, kuru laikā skolēni attīstīja savas prasmes labāk saprast citus cilvēkus un viņu izjūtas, iepazina nevardarbīgus komunikācijas veidus, ķermeņa valodu un tās izpausmes, atpazīt stresa pazīmes un vadīt stresu, paplašināja savu redzesloku un stiprināja motivāciju mācīties.

Далее…

Uzvara “Biznesa pasaku” konkursā!

Mūsu Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas 7. klases skolniece Keila Šabane, pasakas “Karalis grūtībās” autore,  kļuva par vienu no 28 laureātiem, kuri 03.06.22.  kopā ar saviem skolotājiem tika uzaicināti uz apbalvošanas ceremoniju Latvijas Bankā un piedalījās ekskursijā Nacionālajā teātrī. Keilas pasaku, kuras vadmotīvs bija inflācijas samazināšana, par savu favorīti izvēlējās  Eiropas Parlamenta deputātes Prof. Dr. oec. Ineses Vaideres Latvijas biroja komanda Briselē.

 Apsveicam Keilu Šabani un latviešu valodas skolotāju Ivetu Jaunupi!

Далее…

Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas uzņemšanas komisija pieņēma lēmumu, kurus pretendentus ieteikt uzņemt 7.klasē!

Saraksts ŠEIT

Lūdzam līdz 25.05.2022. plkst. 17:00 elektroniski apliecināt, ka 01.06.2022. iesniegsiet dokumentus un mācīsieties Rīgas Valsts klasiskajā ģimnāzijā – saite ŠEIT!

Apsveicam dejas konkursa Crystal Cup uzvarētāju!

28. maijā Smiltenē noritēja ikgadējais dejas konkurss Crystal Cup, kur debitēja 8. klases skolniece Veroņika Ņikiforova (klubs All That Jazz, vadītāja Ksenia Drovnikova). Junior vecumgrupā, kurā bija vairāk nekā 20 dalibnieces, Veronika vinnēja 3 vietu! Apsveicam Uzvarā!!!

Dziesma ir atgriezusies! 2-4.klašu koru skate “Mazais tauriņš”

No 2022. gada 27.aprīļa līdz 17. maijam attālināti norisinājās Rīgas vispārējās un interešu izglītības iestāžu 2.-4. klašu koru konkurss “Mazais tauriņš”. Konkursā kopumā piedalījās 19 koru kolektīvi no 16 Rīgas izglītības iestādēm.

Vērtēšanas komisija stāsta, ka viņai bija patiess prieks klausīties skanīgos koru video priekšnesumus, raudzīties dziedātāju smaidīgajās sejās un mirdzošajās acīs.

Arī mūsu sākumskolas koris “Avotiņš” piedalījās konkursā un tika augsti novērtēts, iegūstot 47 punktus no 50 iespējamajiem.

Paldies kolektīva vadītājai skolotājai Ludmilai Maļevičai, koncertmeistarei Nataļjai Timkovskai un visiem dziedātājiem par ieguldīto darbu!

Pateicamies arī 12.klašu skolēniem par tehnisko atbalstu – videoieraksta izveidošanu!

Uzmanību topošajiem 7.klašu ģimnāzistiem!

Lūdzu noskaidro savus rezultātus – ŠEIT

Rīgas valstspilsētas matemātikas 72.olimpiādes 2.posma 5. – 8. klašu uzvarētāji!

 2. vieta 

  Jegors Masļenkovs  5.kl

  Matvejs Fjodorovs 5.kl

      Poļina Pavļuka  6.kl

3. vieta

  Aļona Kurbatska  5.kl

    Jeļizaveta Pučkova 6.kl

    Aleksandrs Sergejevs  6.kl

      Jelizaveta Gutenko 7.kl

Atzinība 

  Melisa Bondareva  5.kl

  Mihails Paeglis  5.kl

     Platons Kuļikovs  6.kl

     Artemijs Daškevičs  6.kl

     Marks Stepanovs  6.kl

     Aleksejs Ščerbakovs 6.kl

     Jurijs Šulmanis 6.kl

  Darja Antonova 7.kl

     Konstantīns Radionovs 8.kl

     Nikola Ignatoviča 8.kl

     Arina Makareviča 8.kl

     Kirills Mitrofanovs 8.kl

Pateicība matemātikas skolotājiem Jūlijai Vedmeckai, Natalijai Jegorovai, Lilijai Jakupovai, Evelīnai Macijevskai, Irīnai Samarinai  un  Ņinai Suimai par skolēnu sagatavošanu konkursam!

Apsveicam Rīgas vispārējās izglītības iestāžu  7. – 9. klašu skolēnu zinātniskās  pētniecības darbu konferences uzvarētājus!

 

2.vieta

 Vsevolods Sosņickis, Daniela Hodaka,

ZPD tēma: Pusaudžu finanšu pratība.

3.vieta

 Anna Marija Redžepova

ZPD tēma: Latvijas Kultūras kanona 100. vērtība – latviešu rokgrupas “Jumprava” dziesmu teksti.

Daniella Morskova

ZPD tēma: Ļaunās būtnes latviešu un japāņu folklorā un mitoloģijā.

Kristīne Imaka, Jeļizaveta Rimare

ZPD tēma: Statistiskā prognoze par visvairāk pieprasītākajām profesijām nākotnē.

Atzinība

 Artemijs Blaževičs, Romans Kosogorovs

ZPD tēma: Režisora- scenārista J. Streiča filmu satura atbilstība literārajiem Pirmavotiem.

Anna Onufrijeva

ZPD tēma: Jauniešu slengs – dažādu vecuma grupu cilvēku komunikācijas un savstarpējas sapratnes iespēju ierobežošana vai paplašināšana.

 Paldies skolotājām Ivetai Jaunupei, Vinetai Madelānei, Nataļjai Jegorovai un Tatjanai Anhimovai par darbu vadīšanu!