Būvniecība ir mūsu nākotne

Aizdomājoties par savu nākotnes profesiju mēs bieži vien neņemam vērā tos amatus, kuri bija, ir un būs aktuāli. Daudzi pusaudži skatās tikai to profesiju pusē, kuras ir aktuālas šobrīd, pilnīgi nedomājot par to aktualitātes zūdumu.

Būvniecības nozare ir viena no tām vienīgām, kura ir tik pat aktuāla tagad kā arī daudzas tūkstošgades atpakaļ. Būvniecība ir visur, kur mēs ejam un dažreiz, mēs nepamanām visredzamākās iespējas. Par laimi, mūsu skatus atnāca izmainīt kampaņas „Mācies būvniecību!” pārstāvji. 2019. gada 9. janvārī Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā notika konference, kur piedalījās seši profesionāļi. Skolēniem pastāstīja par būvniecības amatiem, mācības profesionālām izglītības iestādēm un par visu, ko ir nepieciešams zināt nākotnes būvniecības jomu darbiniekiem. Kampaņas mērķis ir iedvesmot jauniešus darbam būvniecībā un izskatās, ka šis mērķis tiek sasniegts.

Tomēr „Mācies būvniecību!” nebija vienīgā iedvesma saistītā ar būvniecības nozarēm. 13. februārī 11. paralēles 6 skolēni ēnoja AS „BMGS” izpilddirektoru Sergeju Loškarjovu. Objekts, kuru skolēni devās aplūkot bija „Latvijas Starptautiskās skolas jaunbūve un pārbūve”.  No pirmām minūtēm Sergejam izdevās ieinteresēt skolēnus un viņu grupas vadītāju Dzintaru Dvinskisu, jo bija tiešām redzams, ka Sergejs ir vairāk nekā apmierināts un ieinteresēts savā profesijā. Sergejs pastāstija par projekta gaitu un netikai. Šobrīd būvnieku komanda strādā pie aktu zāles izbūves un mums izdevās apskatīt celšanas procesu ievērojot visus drošības pasākumus. Vēl, Sergejs detalizēti izstāstīja par būvniecības nozarēm un iedvesmoja mūs mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties! Atsevišķs paldies Paulai Jansonei, pateicoties kurai mums izdevās ēnot Sergeju!