“Jauno ķīmiķu klubs”

27.maijā 7.-11.klases “Jauno ķīmiķu kluba” dalībnieki no Teikas vidusskolas, Hanzas vidusskolas, Rīgas Humanitārās vidusskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas apmeklēja “Latvijas ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas” organizēto ekskursiju uz Valmieras stikla šķiedras rūpnīcu un Baltijas lielāko zinātnes centru “AHHAA”.

VALMIERA GLASS GRUPA ir viena no vadošajiem stikla šķiedras produktu ražotājiem Eiropā. Sekojot mūsdienu pasaules attīstības tendencēm un ejot līdzi laikam, VALMIERA GLASS GRUPA ir startējusi vairākos modernos projektos, atspoguļojot mūsdienu tehnoloģiju augstākos sasniegumus arhitektūrā. Jauna ķīmiķa kluba dalībniekiem bija iespēja uzzināt vairāk par to kā ražo stiklu un stikla šķiedru, un redzēt to visu ar savām acīm.

AHHAA ir zinātnes centrs, kura galvenais uzdevums ir iepazīstināt zinātni plašam cilvēku lokam. Ahhaa devīze ir: “Domāsim rotaļīgi”.

Mums bija iespēja apskatīt kosmosa izstādi, ilūziju izstādi, ienirt okeāna dziļumos un izpētīt savu DNS.

Izsakām pateicību skolotājiem, Nadeždai Usačovai un Alvim Tukānam un šīs burvīgās ekskursijas organizatorei Rainai Dūrējai-Dombrovskai, Latvijas ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas izpilddirektorei.

Autors: Anna Savinova