Skolēnu projekta grupa “Zaļais detektīvs”

26. februārī skolēnu projekta grupa “Zaļais detektīvs” apmeklēja kosmētikas ražotni “Madara Cosmetics” un iepazinās ar ķosmētikas ražošanas procesu, sastāvdaļu iegūšanu un sajaukšanu, kā arī nepieciešamo izglītību darbam nozarē.

Nākamais pieturas punkts: Latvijas Hidroekoloģijas institūts. Dalībnieki sadalījās trijās grupās un izpētīja ierīces, ar kurām ņem ūdens un grunts analīzes mikroplastmasas daļiņu noteikšanai, cik regulāri tiek veikta paraugu paņemšana un kurās ūdenstilpnēs.

Pēc tam uzvilkām cimdus un halātus un laboratorijā   atdalījām paņemtos paraugus no piemaisījumiem, ievērojot nepieciešamās higiēnas prasības. Noslēdzošais etaps –  dažādu priekšmetu sastāva testēšana ar speciālu datorprogrammu.

Liels bija pārsteigums, ka mikroplastmasa ir arī gaisā, kuru elpojam un dzeramajā ūdenī.Arī daži tējas maisiņi satur plastmasu, kura karstā ūdenī izdala kaitīgas vielas.

Ekskursijas deva ieskatu gan ražošanas, gan zinātniskās pētniecības darbā, un daudziem , iespējams lika aizdomāties par nākotnes izvēlēm. Īpašu uzslavu pelna Artjoms Krjaņins, kurš aktīvi interesējās par ekskursijas vadītāju stāstījumu un uzdeva interesantus jautājumus. Pateicamies administrācijai par autobusu ekskursijām!