Direktora vietniece Galina Rafalsone par neklātienes izglītību ģimnāzijā

«Mūsu ģimnāzijai ļoti paveicās – administratīvais bloks sagatavoja visu nepieciešamo neklātienes izglītības sistēmai pavasara brīvdienu laikā. 20. martā sistēma bija gatava izmantošanai!
Pārsteidzoši ir tas, ka mūsu milzīgajam kolektīvam izdevās saglabāt kopības sajūtu, saglabāt vienotību. Mēs katru rītu “nākam” uz saviem kabinetiem, sarunājamies skolotāju istabās, pat neskatīdamies uz to, ka tas viss notiek tiešsaistes platformā, mēs tik un tā viens otru redzam un dzirdam. Tādējādi mēs darām šo mācību procesu nepārtrauktu, kas rezultātā sniedz kvalitatīvu izglītību.
Turklāt mūsu “Virtuālās skolas” sistēma turpina veikt sociālās funkcijas: bērniem saglabājusies kārtība un režīms, vienīgais, to viņi veic no mājām, nevis staigā pa ielām, ar vīrusa inficēšanās vai izplatīšanas risku.
Kā runā, visam ir savi plusi, kaut arī dāžreiz tos ir grūti atrast, tomēr, par neklātienes izglītības periodu, visiem – gan pasniedzējiem, gan skolēniem -notika ļoti straujš digitālo prasmju attīstības lēciens. Tā ir laba pieredze arī ilgtermiņā, pateicoties tam mēs pilnveidosim klātienes izglītību pēc karantīnas!

Runājot par mācību procesu, ģimnāzijas administrācija pastāvīgi seko nodarbību gaitai, kontrolē darbu apjomus un slodzi skolēniem. Paralēli tiek īstenota aktīva gatavošanās nākamajam mācību gadam!»