Projekta darbs – “COVID19 Vaccine Hesitancy in Latvia” (‘COVID19 vakcinācijas vilcināšanās Latvijā’)

Jaunā 2022. gada sākumā angļu valodas stundās mēs, 11.klašu skolēni, startējām ar projekta darbu – “COVID19 Vaccine Hesitancy in Latvia” (‘COVID19 vakcinācijas vilcināšanās Latvijā’). Projekta darbs sastāvēja no diviem posmiem. Protams, pirms darba uzsākšanas apguvām atbilstošu leksiku angļu valodā, lai runātu par veselību, spētu aprakstīt grafikus un diagrammas, jo tā ir neatņemama darba sastāvdaļa. Jautājumu gadījumā varējām sazināties gan ar angļu valodas skolotājiem, gan ar bioloģijas skolotāju. Lieliski bija tas, ka mums tika dota iespēja izvēlēties sev interesējošu tēmu:

  1. Vīrusi, baktērijas un imunitāte;
  2. Covid-19 statistika un fakti (Latvijā un pasaulē);
  3. Gadījuma izpēte: Covid-19 pandēmija un 1918. gada gripas pandēmija;
  4. Vakcīnu vēsture;
  5. Vakcīnas pret Covid-19 – statistika, fakti, dezinformācija un šaubas.

Pētniecisko darbu veicām grupās, kur katram skolēnam bija savi pienākumi, kas padarīja darbu vēl produktīvāku. Protams, radās arī domstarpības, piemēram, kuras bildes labāk izvēlēties un kā darbu sakārtot pēc iespējas skaistāk, taču darbs komandā mūs saliedēja un palīdzēja uzlabot komunikācijas prasmes.

Šobrīd projekta darba tēmas ir ļoti aktuālas, jo pandēmija tiešām aizskāra katru. Bija svarīgi saprast, kā darbojas vīrusi un vakcīnas, lai saskatītu līdzības un atšķirības starp pagātnes un pašreizējo pandēmijām un lai atbildētu uz aktuāliem jautājumiem, kurus pašlaik apspriež, šķiet, visa pasaule.

Aizraujošākā daļa bija darbu prezentācija, jo viens no galvenajiem nosacījumiem bija stāstīt, nevis lasīt no lapas. Šādā veidā skolēni ne tikai padalījās ar savām jauniegūtām zināšanām ar klases biedriem, bet arī attīstīja runāšanas prasmes angļu valodā. Visi skolēni veiksmīgi tika galā ar darba uzdevumu.

Otra un radošākā daļa bija plakātu un video veidošana, ar kuras palīdzību veidojām vietējo reklāmas kampaņu, kuras mērķis ir pārliecināt cilvēkus vakcinēties. Ceram, ka, pateicoties mūsu darbam, kāds mūsu skolā ir izdomājis vakcinēties!