Kur meklēt informāciju, kas var palīdzēt sarunā par karjeru ar bērnu.

Pēdējos gados jaunieši par savu nākotnes nodarbošanos mēdz aizdomāties arvien agrāk.  Karjeras lēmuma pieņemšanā ar savu paraugu, atbalstu un vērtīgu padomu lielu lomu spēlē arī ģimene.

Tādēļ arī vecākiem svarīgi zināt, kur meklēt informāciju, kas var palīdzēt sarunā par karjeru ar bērnu.

Praktiska informācija par karjeras plānošanu un izglītības iespējām, kā arī vērtīgi padomi un materiāli, ko izpētīt kopā ar bērnu, ir atrodami vairākās noderīgās vietnēs.

Virtuālā pilsēta profesijupasaule.lv

Vietne www.profesijupasaule.lv ir interaktīvs instruments, kur bērni patstāvīgi var iepazīties ar dažādām profesijām. Tā ir veidota kā virtuāla pilsēta, kas sastāv no objektiem – uzņēmumiem, kuros atrodamas uzņēmumam tipiskākās profesijas. Par katru no tām ir pieejams apraksts, intervija ar šajā profesijās strādājošo, fotogrāfiju galerija un attiecīgās profesijas apguves iespējas.

Nacionālā izglītības iespēju datubāzē niid.lv

Nacionālajā izglītības iespēju datubāzē www.niid.lv atrodama informācija par izglītības iespējām Latvijā –gan par pirmsskolas, pamatizglītības un vidējās izglītības mācību iestādēm, gan visdažādākajiem profesionālās pilnveides kursiem. Informāciju iespējams atlasīt gan pēc bērna interesēm, gan pēc līdz šim iegūtās izglītības un citiem parametriem.

niid.lv atrodami arī noderīgi materiāli par karjeras plānošanas iespējām skolas laikā, ko vecāki var izpētīt kopā ar bērnu, runājot par karjeras tēmām.

Karjeras orientēšanās karte, salokāms origamo palīgs karjeras plānošanā – sadaļā infografikas

lejupielādei pieejama virkne skaidrojošu un noderīgu materiālu. Vietnē pieejami arī dažādi interaktīvi rīki: e-konsultantācijasdigitālais asistents un karjeras izvēles testi.

Neskaidrību gadījumā kā palīdzēt bērnam izvēlēties turpmāko izglītību, rakstiet vai zvaniet karjeras konsultantam Sandra Dzelme-26475146, eklases e-pastā, lai vienotos par tikšanos Jums ērtā laikā un saņemtu atbildes uz Jums un Jūsu jaunietim svarīgiem jautājumiem.