Apsveicam konkursa „Tu esi Latvijas dārgums” uzvarētājus!

Dzimtās valodas dienā, 21.februārī, tika godināti radošo darbu konkursa “Tu esi Latvijas dārgums” uzvarētāji.

3.vieta – Karolina Lavrenkova (11.kl.)

Atzinība – Anastasija Paipala (9.kl.)

Paldies arī visiem pārējiem skolēniem par piedalīšanos!

Izsakām pateicību skolotājai Ivetai Jaunupei  un visām latviešu valodas skolotājām par skolēnu motivēšanu un atbalstu!

Skolēnu darbi

“Tu esi mans Latvijas dārgums”

Dārgums… Katram cilvēkam šis vārds nozīmē kaut ko savu. Kādam tas nozīmē tikai materiālos dārgumus vai, piemēram, pirātu dārgumus; citam – ģimeni, draugus, dzimteni, mīlestību. Visi mēs neesam vienādi, bet dvēselē mūs kaut kas vieno. Kas? Savs dārgums.

Manuprāt, katrs cilvēks ir laimīgs būt savā  vietā. Tieši Savā, jā, ar lielo burtu. Vai jums ir tādas vismīļākās vietas Latvijā vai Rīgā? Man ir paveicies …   ar Jūrkalni. Jūrkalne ir mana spēka un iedvesmas vieta. Latvijas kartē tā  ir tāds neliels punkts, kuru nezinātājs pat varētu nepamanīt, jo ir citas – Ventspils, Talsi, Liepāja. Tā pat nav pilsēta, tas ir mazs un omulīgs ciems, kas atrodas starp Ventspili un Liepāju.

Jūrkalne ir ļoti skaista un brīnišķīga vieta, viena no skaistākajām Baltijas jūras piekrastēm ar  20 metru augstiem krastiem. Pludmalē ir daudz neparastu un interesantu akmeņu, un man pat ir  laimējies atrast dzintaru. Jūrkalne ir mierīga vieta, kur var baudīt gleznainākos saulrietus un līdz sāpēm skaistas rītausmas.

Jūra šeit mainās katru dienu. Vienu dienā tā ir klusa un mierīga, nākamajā dienā viss pēkšņi mainās – vējš saburza ūdens virsmu kā tauriņa spārnus, ūdens kļūst tumši zils, un viļņi ar milzīgām baltām putām šķiet līdzīgi lauvām ar atplestām rīklēm.

Es uzzināju, ka viduslaikos Jūrkalnei bija cits nosaukums – Feliksberga, kas tulkojumā no vācu valodas nozīmē Laimīgais kalns. Un tā ir patiesība, jo šī vieta patiešām padara cilvēkus laimīgus. Ir cilvēki, kuriem ir ļoti nozīmīgs dabas spēks, pie kura var vērsties tad, kad ir grūti, kurš tev liek justies viegli, ar prieku sirdī. Man patīk sēdēt pludmalē un vērot viļņus. Bet vislabāk man patīk vērot apvārsni, to robežu starp ūdeni un debesīm. Tādos brīžos mani pārņem patīkamas sajūtas, es varu aizmirst visas skumjas un visu slikto.

Jūrkalne ir mans Latvijas dārgums, kurš ne tikai man, bet visiem Latvijā dzīvojošajiem cilvēkiem dāvina neatkārtojamu dabas enerģiju. Es esmu laimīga, ka esmu atradusi savu dārgumu Latvijā un varu tajā dalīties ar pārējiem!

Anastasija Paipala 9.klase