Kāpēc rakstīt privāto dienasgrāmatu?

Cienījamie lasītāji!

8.klases skolēnu grupa latviešu valodas stundās iesaistījās projekta ,,Mana privātā dienasgrāmata” darbā. Uzzinājām daudz interesanta gan par sevi, gan saviem klasesbiedriem, tāpēc vēlamies dalīties ar jums savos vērojumos.

Vai jūs zināt, kas ir privātā dienasgrāmata? Vai jūs kādreiz esat to izmantojuši savu domu un emociju paušanai?

Esam noskaidrojuši, ka privātās dienasgrāmatas rakstīšana ir brīnišķīgs emociju un domu izteikšanas un sistematizēšanas veids. Savā ikdienā mēs drīkstam būt gan priecīgi un apmierināti, gan bēdīgi un dusmīgi. Izrādās, ka dienasgrāmatas lapas pacieš visu – gan laimīgās emociju izpausmes sirsniņu un puķīšu formā, gan dusmu izvirdumus, kas ir vērojami skolēnu ierakstos svītrojumu un švīkājumu veidā. Arī tā var tikt galā ar savām ikdienas izjūtām, nenodarot pāri citiem, bet uzticot tās papīra lapai.

Apkopojot trīs mēnešu ierakstus, esam secinājuši, cik daudzveidīga ir mūsu ikdiena vaļaspriekos, sporta aktivitātēs, ģimenes tradīcijās, ceļojumos un pastaigās pa interesantiem maršrutiem. Tomēr ir  arī ieraksti ,,Šodien bija galīgi tukša diena” vai ,,Šodien nedarīju neko”. Pamēģiniet sistematizēt savas ikdienas nodarbes! Izrādīsies, diena ir daudz piepildītāka, ja no rīta apzināti padomā – ko es vakarā ierakstīšu savā dienasgrāmatā? Pēc vairākiem gadiem noteikti būs interesanti ieskatīties savās bērnības gaitās.

Ceram, ka jūs, lasītāji, padomāsiet par mūsu vērojumiem, un jūsu privātā dienasgrāmata kļūs par ceļabiedru un palīdzēs neiestrēgt savās emocijās, bet padarīs jūsu dienu krāsainu.

Jūsu 8. klases skolēni.