Vācu valodas valsts 52. olimpiāde 10.-12.kl.

II pakāpe

Elena Kirakozova – 12. klase

III pakāpe

Anna Krama –  11. klase

Atzinība

Jeļena Korsunska – 11. klase

2021./2022. mācību gada izskaņā noslēgusies Latvijas mācību priekšmetu olimpiāžu sezona – svinīgu uzrunu, sveicienu un pateicību atmosfērā apbalvoti 556 skolēni – pasniegtas 410 medaļas un izteiktas 146 atzinības. Šī mācību gada olimpiāžu sezonā aizvadītas 15 mācību priekšmetu valsts olimpiādes. Mācību gads ir bijis izaicinājumiem pilns – olimpiādes norisinājās gan tiešsaistes formātā e-izglītības platformā edu.lu.lv, gan tiešsaistes platformā “Zoom”, papildus izmantojot monitoringa rīku, gan arī aizvadīti olimpiāžu posmi klātienē.

27. un 28. aprīlī Latvijas Universitātes Lielajā aulā pēc divu gada pārtraukuma talantīgākie Latvijas skolēni un viņu pedagogi pulcējās svinīgā pasākumā, lai saņemtu Valsts izglītības satura centra apbalvojumu, olimpiāžu satura izstrādes komandu, ārvalstu vēstniecību Latvijā un universitāšu specbalvas. Joprojām dalībnieku interese un motivācija piedalīties olimpiādēs ir augsta – vairāk kā 17 000 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem un valstspilsētām šogad ir izmēģinājuši spēkus 15 mācību priekšmetu novada posma olimpiāžu uzdevumu risināšanā.

“Olimpiādes ir par vērtībām, izturību un nepadošanos. Tās ir kā apliecinājums tam, ka mūsu nākotne ir balstīta uz zināšanām un prasmēm. Pedagogi, kas ir daļa no skolēnu izaugsmes ceļa, ir spējuši atrast spēkus, motivāciju un pareizos vārdus, lai ieraudzītu un attīstītu skolēnos talantu,” ar skolēnu augstajiem sasniegumiem un iegūtajām godalgām lepojas Valsts izglītības satura centra vadītāja Liene Voroņenko.

Olimpiāžu laureāti saņēma godalgas par dalību šādās mācību priekšmetu olimpiādēs: latviešu valoda un literatūra, latviešu valoda (izglītības iestādēm, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmu), angļu, franču, krievu un vācu valoda, bioloģija, ekonomika, filozofija, fizika, ķīmija, matemātika un vēsture.