RVkģ pedagogi starptautiskā seminārā “Kāpēc holokausta izglītība ir aktuāla 2022.gadā”

25. un 26. oktobrī, Rīgā notiek starptautisks seminārs “Kāpēc holokausta izglītība ir aktuāla 2022.gadā?” Seminārā piedalās mūsu pedagogi, kuri apmeklējuši Starptautiskā holokausta memoriāla centra Yad Vashem (Izraēla) organizētos pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus.

Semināra otrajā dienā, notiks darba semināri, kuros skolotāji no dažādiem Latvijas reģioniem dalīsies ar savu pieredzi, kā arī diskusijas, kurā holokausta diskurss Latvijā tiks analizēts dažādos kontekstos: kultūras norisēs, sociālo tīklu publikācijās, cilvēku atmiņu stāstos, personiskās izvēles pieredzē. Seminārā piedalījās mūsu vēstures skolotāja Aelita Komsa un sociālās zinības skolotājs Dzintars Dvinskis. Vēstures skolotāja Aelita Komsa prezentēja projektu  “Personība. Holokausts Latvijā”.

Projekta rezultātā tika izveidotas 2 filmas:

1) Bākas gaisma. Filma par Lipkes ģimenes varonību holokausta laikā.(titri krievu un angļu valodā).  Autore: RVķģ skolniece Anna Čaliha;

2)Vizuālā māksla, kā Holokausta pētniecības avots pēc Aleksandras Beļcovas darbiem. (titri krievu valodā). Autore: RVkģ skolniece Anna Gabrusenoka.

Semināru organizē Izraēlas vēstniecība,  Zviedrijas vēstniecība, Rīgas Ebreju kopiena, Muzejs “Ebreji Latvijā”, Rīgas dome un Izglītības un zinātnes ministrija.

Starptautisko semināru  atklāja Latvijas Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Izraēlas vēstniece Latvijā V. E. Šārona Rapaporta – Palgi un Zviedrijas vēstniece Latvijā V. E. Karina Haglund.

“Holokaustu nedrīkst aizmirst un to nedrīkst piedot,” semināra atklāšanas runā teica izglītības un zinātnes ministre A.Muižniece.