Zinātnieku nakts-2016

zin

30.septembrī mēs, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolēni no 10.b klases, kopā ar fizikas skolotāju apmeklējām ikgadējo pasākumu, kas tradicionāli  notiek arī visā Eiropā,  “Zinātnieku nakts 2016”.

Zinātnieku nakts  mērķis Latvijas Universitātē  bija parādīt Latvijas cilvēkiem, ka zinātne patiešām ir interesanta un atraktīva, ka katru dienu var notikt jauni atklājumi, ka zinātnieks nav dīvainis, bet normāls ,visnotaļ simpātisks, interesants, arī jauns cilvēks,  ne tikai pieredzējis erudīts.

Mēs apmeklējām trīs LU fakultātes. Pirmais punkts mūsu programmā bija LU galvenā ēka, kur mēs  pārbaudījām savas filozofijas un filoloģijas zināšanas.Vecrīgā atrodas Atomfizikas un spektroskopijas institūts.  “Zinātnieku nakts” programmā bija iekļauta spektometra prezentācija, tika dota iespēja novērot lāzeru starus ar sausā ledus palīdzību.

Visplašāk mēs apskatījām jauno Bioloģijas fakultāti, kur mums bija piedāvāts dažādu zinātņu kopums (bioloģija, ķīmija, fizika) un to loma mūsu ikdienas dzīvē, citiem vārdiem sakot, kā šīs zinātnes palīdz apkārtējo pasauli padarīt labāku.  Iesakām arī citiem apmeklēt “Zinātnieku nakti”, bet nu jau nākamajā gadā.

Eva Kostareva, 10. klase

bilžu galerija mūsu facebook lapā