Karjeras nedēļa sākumskolā

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rīgas Klasiskajā Ģimnāzijā oktobra beigās notika karjeras nedēļa. Skolotāji palīdzēja skolēniem iepazīt pasaules profesijas. Arī 3.c klases skolēniaktīvi piedalījās dažādos šīs nedēļas pasākumos.

Nedēļas laikā tika sarīkoti dažādi konkursi, kur skolēni minēja mīklas, veidoja rēbusus un pildīja citus interesantus uzdevumus, kas saistīti ar profesijām. Ceturtdien devāmies ekskursijā uz čipšu fabriku „Ādaži”. Skolēniem tika rādīta filma par čipšu ražošanu, kā arī filmas par pareizu uzturu.

Skolēni redzēja milzīgas dārzeņu glābātuves, no kurienes tiek ņemti kartupeļi čipšu ražošanai, tika apskatīta kartupeļu plaksnīšu un siera bumbiņu ražošana. Bērni paši maisīja čipšu piedevas. Skolēniem ekskursija ļoti iepatikās.

Piektdien klasē ierādās ugunsdzesēju inspektors, kurš pastāstīja par ugunsdzēsēja un glābēja profesiju, par drošības noteikumiem un to ievērošanu ekstrēmās situācijās.

Bērni paskātījās filmu par ugunsdzēsēja ikdienas darbu un piedzīvojumiem. Inspektors piedāvāja skolēniem apciemot  muzeju. Piedāvājums tika pieņemts ar prieku. Tagad bērniem ir priekšstats par ugunsdzēsēja profesiju. Mēs, skolotāji, arī turpmāk  palīdzēsim izprast šo pasauli.