Konkurss: “Mans barikāžu stāsts”

barikazu stasts

Par godu 1991. gada janvāra barikāžu atceres 26. gadadienai barikāžu muzejs veido konkursu Latvijas skolu 6.-12. klašu skolēniem -“Mans barikāžu stāsts. Projekta mērķis ir rosināt skolēnos interesi par Atmodas laiku Latvijā, 1991. gada barikāžu veidošanas iemesliem, norisi un nozīmi, kā arī veicināt skolēnos patriotismu un velmi izzināt savas valsts vēsturi. Konkurss norisinās no 2017. gada 1. janvāra līdz 20. janvārim, tas ir sadalīts divās kategorijās – “Mans ģimenes barikāžu stāsts” un “Manas skolas barikāžu stāsts”, šo stāstu zīmējumam/kolāžai/plakātam klāt nāk neliels apraksts. Visus iesūtītos darbus varēs apskatīt 1991. gada barikāžu muzeja mājaslapā un sociālajos tīklos, kā arī tie tiks janvāra beigās izstādīti 1991. gada barikāžu muzeja izstādē. Labākie darbi no abām kategorijām tiks apbalvoti 1991. gada barikāžu muzejā, “Mans barikāžu stāsts” izstādes atklāšanā 27. janvārī.

Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 6.-12. klašu skolēni piedalās konkursa kategorijā – “Manas skolas barikāžu stāsts”. Projekta gaitā no š.g. 5. janvāra līdz 19. janvārim skolēni vizuālās mākslas, sociālo zinību un vēstures (Latvijas un pasaules) stundās notika izglītojoši pasākumi, piemēram, dokumentālās filmas „Barikādes: Būt vai nebūt Latvijai” skatīšanās, kā arī zīmējumu / kolāžu / plakātu veidošana.
Barikāžu muzeja veidoto konkursu “Mans barikāžu stāsts” Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā īsteno un organizē Aelita Komsa, Dzintars Dvinskis un 6.-12. klašu kuratori un klašu audzinātāji.
Konkursa ietvaros Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā tiks organizēta izstāde “ Mans barikāžu stāsts”. Izstādes atklāšana notiks 26. janvārī, Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā.