ERASMUS+ projekts „Miers ir iespējams!”  

im4

Projekts „Miers ir iespējams!” startēja 2015.gada rudenī. Projekta dalībnieki- jaunieši no Vācijas, Austrijas, Latvijas, Zviedrijas un Francijas nodarbojas ar miera saglabašanas problēmām. Šajā nolūkā jau tika organizētas divas tikšanās –Austrijā 2015.g. oktobrī un Latvijā 2016.g. aprīlī.

2016. gada decembrī notika projekta trešā sanāksme.  Par tikšanās vietu kļuva GUC Uppsala School (Zviedrijā).  Liela, ērta, lieliski iekārtota specializēta skola projekta dalībniekus nodrošināja ar telpām un darbnīcām.

Šoreiz par projekta dalībniekiem kļuva Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolnieces:

  • Sofija Stankeviča, 9.kl.
  • Anna Šalašova, 10.kl.
  • Nika Ragauskaite, 10.kl.
  • Jeļena Štefane, 10.kl.
  • Liāna Homjakova, 10.kl.
  • Jelizaveta Vasiļevska 11.kl.

un divas skolotājas: Inesa Gurjanova un Marija Konovalova.

Ierodoties Upsalā, meitenes apmetās viesģimenēs (host family), kur tās gaidīja gan draudzīga ģimeniska atmosfēra, gan lieliska iespēja uzlabot angļu valodas zināšanas. (Visi zviedri labi prot angļu valodu).

Sanāksmes programma bija ļoti piesātināta.

Visas projekta aktivitātes notika divos virzienos: Peace studies (miera izglītība) un Peacemaking (miera uzturēšana).

Peace studies virzienā jaunieši apmeklēja Miera muzeju Upsalā un Nobela muzeju Stokholmā. Miera muzejā tiek realizēta speciāla mācību programma, kura nodrošina miera izglītību gan skolēniem, gan visiem interesentiem.  Nelielās starptautiskās grupās mūsu projekta dalībnieki izpētīja informāciju par slaveniem miera uzturētājiem, nodarbojās ar cilvēktiesību problēmu risināšanu izdomātā valstī Abalonijā.

Peacemaking virzienā jaunieši ļoti aktīvi nodarbojās ar reklāmas videofilmas scenārija izstrādāšanu, ar dejas-fleshmob mēģinājumiem un mūzikas sacerēšanu.

Par lielu izaicinājumu kļuva sarunu šova sagatavošana un novadīšana.  Tā bija intervija ar cilvēkiem, kuri savā dzīvē piedzīvoja karu. Par sarunas dalībniekiem kļuva bēgļi un emigranti –GUC skolas skolēni. Tie bija jaunieši no Sīrijas, Pakistānas, Turcijas, Irākas. Nebija viegli pierunāt viņus dalīties savā pieredzē, atklāti izteikt savas domas par tagadējo situāciju Eiropā.

Rezultāts pārspēja visas cerības. Šeit ir viena projekta dalībnieka citāts: „Mēs nonācām līdz dziļākai izpratnei par to, kas ir miers. Miers –tā nav tikai kara neesamība. Tas ir arī darba, izglītības un medicīniskās aprūpes pieejamība. Un, protams, jebkādas diskriminācijas izslēgšana.”

Piecas projekta dienas pagāja nemanāmi. Bet visiem projekta dalībniekiem tās kļuva par kolosālu starptautiskās sadarbības pieredzi. Sanāksmes laikā valdīja pilnīgi radoša atmosfēra, kura ļāva risināt ļoti sarežģītus uzdevumus.Mēs pateicamies mūsu partneriem par sadarbību un ar nepacietību gaidām nākamo sanāksmi, kas notiks 2017. gada aprīlī Francijā.

Marija Konovalova,

projekta koordinātore

im6

im7

im5

im2

im3