Solis pretī Latvijas simtgadei

solis Latvijas simtgadei

2017. gada 27. janvārī ģimnāzijā notika interaktīva spēle „Rainis un Aspazija – Latvijas kultūras vērtības”. Pasākumā piedalījās piecas 11. klašu komandas. Spēli organizēja un vadīja latviešu valodas un literatūras skolotājas Inga Narmonta un Ingūna Buta.

Pirms spēles komandām bija jāizvēlas dzejas citāts, kurš tika izmantots kā tās nosaukums. Interesanta bija aktivitāte ar nosaukumu „Nepūt pīlītes!”, kuras laikā komandas dalībniekiem bija jānovērtē apgalvojumi par Raini un Aspaziju („Tas tiesa!” vai „Nepūt pīlītes!”). Aktivitātē „Aspazijas un Raiņa dzīves ceļi” jautājuma izvēle bija atkarīga no uzmestā skaitļa uz metamā kauliņa. Jautājumi bija ļoti dažādi – par dramaturģiju, biogrāfiju, dzeju, dzīvesvietām, interesantiem faktiem par autoriem. Vēl komandām bija iespēja izmēģināt savus spēkus, sakārtojot izjukušu dzejoli, atšifrējot Raiņa un Aspazijas darbu nosaukumus.

Pasākuma nobeigumā komandas veidoja Raiņa vai Aspazijas veltījumu Latvijai, simtgadi gaidot. Komandu veltījumi bija sirsnīgi, patiesi, dažkārt arī asprātīgi, jo bija jāizmanto dažādi attēli, dzejoļu citāti un žurnālu virsrakstu frāzes. Darbi ir apskatāmi pagrabstāvā pie 08. kabineta.

Pasākuma gaitā aktīvi līdzjutēji bija gan 11. klašu skolēni, gan to kurators Dzintars Dvinskis, gan 10. klašu skolēni, kuri iejutās tiesnešu un fotogrāfa lomā.

Paši dalībnieki atzīst: „Visvairāk mums patika spēles sirsnīgā atmosfēra, uzdevumu oriģinalitāte. Spēles gaitā mums bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas un prasmi darboties komandā. Mēs esam pateicīgi par iespēju piedalīties un ar nepacietību gaidām nākamo pasākumu!”

Rakstu sagatavoja 11. klases skolnieces Anastasija Ignatoviča, Ksenija Aleksejeva

solis6

solis5

solis4

solis3

solis2