Skolēnu darbu ceļojošā izstāde “Rīgai piederīgs” par 20. gadsimta sākuma pilsētas kultūrvērtībām

Picture1

 

Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (PPMF) mākslas galerijā “Kulturologu aleja” ir skatāma ceļojošā izstāde, kas tapusi, pateicoties skolēnu veikumam no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas un Rīgas 85. vidusskolas. Izstāde ir daļa no sabiedrības integrācijas projekta “Rīgai piederīgs” aktivitātēm.

Projekta “Rīgai piederīgs” mērķis ir organizēt pasākumu ciklu, kas veicinātu starpkultūru dialogu skolēnu vidū un sekmētu vairāku skolu pedagogu sadarbību, popularizējot Rīgas pilsētas 20. gadsimta pirmās puses kultūrvēsturiskās vērtības un izcilas personības, to devumu kultūras jomā.

Projekta laikā skolēni kopīgi apmeklēja Rīgas mākslas un vēstures muzejus, ieskaitot radošās darbnīcas katrā no muzejiem (Rīgas Jūgendstila muzejs, Latvijas Nacionālās Mākslas muzejs, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs). Projektu vadīja vēstures skolotāja Ligita Straube un bibliotekāre Anda Zariņa no Rīgas 85.vidusskolas sadarbībā ar Rīgas Klasiskās ģimnāzijas vizuālās mākslas un vēstures skolotāju Aelitu Komsu.

Projekta ietvaros tika organizēta ceļojošā izstādē “Stilīgā Rīga 20.gs. pirmajā pusē”. Pateicoties LU profesionālā bakalaura studiju programmas “Skolotājs” studenta, topošā  kulturoloģijas un sociālo zinību skolotāja Ļeva Rusilo (Rīgas Klasiskās ģimnāzijas absolvents) idejai par projekta ilgtspēju un kopīgai sadarbībai ar studiju kolēģi Valēriju Frolovičevu, izstāde ir aplūkojama LU PPMF 1.stāvā pie bibliotēkas no šī gada 15. februāra līdz 15. martam.

Izstādes kuratori, LU PPMF studenti – Ļevs Rusilo un Valērija Frolovičeva izsaka pateicību LU Bibliotēkas Izglītības zinātņu un psiholoģijas bibliotēkai par atbalstu un sadarbību.

Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Informāciju sagatavoja: Ļevs Rusilo.