Tikšanās ar Amerikas Savienoto Valstu misijas vadītāju Latvijā, diplomāti Šaronu Hadson-Dīnas kundzi

ASV

22.martā Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā viesojās Amerikas Savienoto Valstu misijas vadītāja Latvijā, diplomāte Šarona Hadsone-Dīnas kundze. Skolēniem bija unikāla iespēja iepazīties ar ASV diplomātijas vēsturi, diplomāta darba priekšrocībām un trūkumiem, kā arī karjeras soļiem.

Daži skolēni sapņo par diplomāta darbu, dažiem tas šķiet kaut kas pilnīgi nereāls un nesasniedzams. Tomēr, gan vieniem, gan otriem bija ļoti interesanti, un noderīgi uzzināt kādus soļus ir jāsper, lai vismaz tuvoties savam sapnim un kļūtu ja ne par diplomātu tad vienkārši par par veiksmīgu cilvēku. Pēc tikšanās, bija ļoti daudz jautājumu – visvairāk skolēnus interesēja: Cik valodas diplomātam būtu jāzina? Kādas ir mūsu skolēnu izredzes mācīties ASV? Vai diplomāts drīkst izvēlēties valsti, kurā ir jābrauc? un Kādi ir Šaronas Hadsone-Dīnas kundzes iespaidi par Latviju?

“Divdesmit trīs gadu laikā ASV diplomātiskajā dienestā, būdama augsta ranga ārlietu dienesta speciāliste, Šarona Hadsone-Dīnas kundze pārstāvējusi ASV Zimbabvē, Dienvidāfrikā, Nepālā, Gruzijā, Krievijā un Austrālijā […] Hadsones-Dīnas kundzei ir Džordžtaunas Universitātes bakalaura grāds ārlietās un Džona Hopkinsa Universitātes maģistra grāds politiskajā komunikācijā. Viņa saņēmusi vairākus Valsts departamenta apbalvojumus par izcilību, kā arī Sabiedriskās diplomātijas absolventu asociācijas apbalvojumu par sasniegumiem un runā latviski, krieviski un nedaudz arī – gruzīniski un franciski” [1].

ASV diplomāte un bijusi ASV valsts sekretāre Madeleine Albrighta kādreiz teica ‘Tas ko es iemācījos kā diplomāte ir- ka cilvēku attiecībām ir milzīga nozīme’. Reti kam ir tas gods pārstāvēt savu valsti pasaulē, bet katrs no mums var censties kļūt par diplomātu savā vietā un savu iespēju robežās

 

20170322_112814

20170322_120546