Jauno ķīmiķu klubs

No novembra Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā sāka pastāvēt aizraujošs ķīmiķu klubs jauniešiem (8.-9. klasēm). Kluba vadītāji – Nadežda Usačova un Alvis Tukāns.

Kluba mērķis: ieinteresēt skolēnus mācīt ķīmiju, iemācīt viņus patstāvīgi strādāt, veikt eksperimentus, dot vērtīgu pieredzi un zinašanās ķīmijas jomā.

Šajā mācību gadā mēs jau paspējām veikt vairāk par 90 eksperimentiem, neskaitot paraugdemonstrējumus, kurus mums sniedza vadītāji. Eksperimenti, kas palika atmiņā bija: Ziloņu zobu pasta, Zelta lietus, Spoks pudelē, Ķīmiskais griezums un Vulkāns.

Mēs ne tikai ieguvām nenovērtējamu pieredzi, bet arī dalījāmies ar to ar jaunākiem RKG skolēniem. Mēs, jaunie ķīmiķi, rādījam viņiem eksperimentus dabas zinības stundā. Bērni aktīvi piedalījās un uzdeva jautājumus, mēs viegli un saprotami atbildējām uz tiem. Mums patika šis pasākums, un bērniem parādītie eksperimenti.

Nobeigumā vēlētos minēt, ka jauno ķīmiķu klubs kļuva par labu pieredzi, lai realizētu mūsu vēlmi apgūt ķīmiju detalizētāk. Ceram, ka nākamajā gadā klubs turpinās darboties un mēs varēsim tajā piedalīties. Visiem ķīmijas mīļotājiem un skolēniem, kuri vēlas iegūt jaunas zināšanas ķīmijā, iesakām pievienoties “Jauno ķīmiķu klubam”!!!

Sofja Stankeviča, Alise Čukova,

Aleksandrs Lipins, Luka Rehviašvili