Rīgas Klasiskā ģimnāzija dodas izzināt un pieredzēt Daugavpili

daugavpils

Izglītības attīstības centra (IAC) projekta „Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties.” organizētā ekskursija uz Daugavpili notika 21. aprīlī. No ģimnāzijas piedalījās desmit 11. klašu skolēni un divi pedagogi, kā arī 4 citu Rīgas skolu komandas.

Daugavpilī mums bija unikāla iespēja noskatīties Daugavpils teātra izrādi „Purva bridējs (-i)”, kura iestudēta pēc R. Blaumaņa noveles motīviem. Visi skolēni atzina, ka izrāde bija ļoti saistoša tieši tāpēc, ka oriģinālais noveles sižets bija zināms un varēja vairāk pievērsties detaļām – simboliem, kuru bija daudz, varoņu ķermeņa valodai. Skolēniem un pedagogiem ļoti patika zirgu lomu atveidotāji (režisors Juris Jonelis uzsvēris, cik ļoti cilvēks 19. gadsimtā ir bijis tuvs dzīvnieku pasaulei) un  galveno lomu atveidotājiZanda Mankopa, Alberts Vecmanis.

Ļoti viesmīlīgi mūs uzņēma Daugavpils 10. vidusskolas kolektīvs un Daugavpils 12.  vidusskolas komanda. 12. vidusskolā mēs tikām iepazīstināti ar skolu – tās telpām, tradīcijām, lepnumiem un pavisam negaidīti tikām iesaistīti tautas deju uzvedumā. Tas bija ļoti  liels pārsteigums – pašiem kļūt par tautas deju kolektīva dalībniekiem.

Ekskursija turpinājās Daugavpils cietoksnī un Marka Rotko mākslas centrā, kur gida pavadībā iepazinām Daugavpils cietokšņa vērtības, kuras ir atjaunotas un arī tās, kuras tikai gaida savu kārtu. Marka Rotko mākslas centrā uzzinājām daudz jauna par M. Rotko personību, viņa mākslas īpatnībām dažādos dzīves periodos. Šajā dienā (21. aprīlī)  tika atklātas daudzas jaunas ekspozīcijas, bet mūsu uzmanību piesaistīja „Tukšuma un klusuma formas” (Latgales reģiona mākslas konkursa izstāde) un Edvarda Munka (Edward Munch) (Norvēģija) ADVOKĀTA LUDVIGA MEIJERA PORTRETS un M. Rotko oriģināldarbi, kuri atradās rūpīgi apsargātā telpā.

Skolēnu atziņas par ekskursiju – „ Ļoti patika tautas dejas 12. vidusskolā. Noteikti gribētu tādu organizēt savā skolā.” „Negaidīti, bet patīkami kļūt par dejotāju, kas nekad neesmu bijis.” „ Izrādē „Purva bridējs” labākie aktieri bija zirgi, ilgi varēju skatīties uz viņu sejas izteiksmi un ķermeņa valodu.”, „Paldies par jauki organizēto braucienu!” „Tik aizraujoši būt teātra izrādē, kura ir organizēta tikai mums!”

Rakstu sagatavoja Inga Narmonta

SetHeight700-DSC3425