Interaktīva spēle vidusskolai „Baltā galdauta svētku ieskaņai”

 

pasakums

Pirmssvētku rīts ausa skaidrs un saulains. Tas vēstīja par jauku dienas iesākumu.

2017. gada 3. maijā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkiem Rīgas Klasiskajā ģimnāzijas stadionā notika interaktīva spēle vidusskolas klasēm.

11. klašu skolēni sadarbībā ar latviešu valodas un literatūras skolotājiem bija sagatavojuši dažādus uzdevumus par Latviju (tēmas bija ļoti dažādas – Latvijas ģeogrāfija, latviešu rakstu zīmes, latviešu valoda, latviešu literatūra, Latvijas sabiedriskie mediji, Latvijas vēsture, latviešu folklora un tradīcijas, ievērojami cilvēki, pieminekļi Latvijā, dabas aizsardzība), kurus ar aizrautību pildīja skolēni no 10., 11. un 12. klasēm.

Gan skolotāji, gan skolēni – dalībnieki un organizatori – bija ļoti apmierināti ar šo pasākumu. Skolēnu – organizatoru- galvenā atziņa, ka bija interesanti izdomāt un sagatavot uzdevumus, un pēc tam vērot, kā citi skolēni tiek galā, un vēl bija interesanti pašiem iejusties „skolotāja ādā”. Spēles dalībnieki uzsver, ka šī diena patika, ,,jo bijām ārā, svaigā gaisā”, ,,bija  interesanti, bet diezgan grūti uzdevumi, kas ļāva uzzināt kaut ko jaunu par Latvijas kultūru”, ,,diena bija radoša”, „paldies, ka pasākums nenotika skolas telpās”. „Patika kolektīva darbs, jauna informācija, atkārtošana, attiecību uzlabošana ar citiem skolēniem.” Vislabāk skolēniem patika Dabas aizsardzības stacija, visgrūtākās šķita Literatūras un Folkloras stacijas.