Rīgas pilsētas Spelling Bee-2017 konkursa rezultāti

bee

 

27.aprīlī Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā jau trešo gadu norisinājās Rīgas pilsētas burtošanas konkurss Spelling Bee9.-11.klašu skolēniem.

Šogad konkursa dalībnieki gatavojās burtot vārdus no akadēmiskā vārdu saraksta, kas ir pieejams http://www.oxfordlearnersdictionaries.com/wordlist/english/academic/ Šis resurss lieliski palīdz skolēniem sagatavoties IELTS, TOEFL un jebkura cita tipa izlaiduma eksāmeniem, jo sagrupē vārdus ne tikai tematiski (http://www.oxfordlearnersdictionaries.com/topic/), bet arī pēc to lietošanas biežuma un grūtības pakāpes.

Konkursu atbalstīja Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība, Latvijas angļu valodas skolotāju asociācija (LATE), Baltic Council, Meridian Group un grāmatu izdevniecības Oxford un Pearson.

Konkursa žūrijas sastāvā bija ASV vēstniecības Latvijā kultūras atašejs Metjū Tompsons, LATE’s prezidente Silvija Andernovics, LATE’s valdes loceklis Robert Buckmaster, LATE’s pārstāve Diāna Šaronova, izdevniecības Oxford University Press pārstāve Latvijā Dace Miška.

Kopumā konkursā piedalījās 83 skolēni no 28 skolām: ļģuciema vidusskola, PIKC “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola”, Puškina licejs, Rīgas Angļu ģimnāzija, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, Rīgas Valsts 3.ģimnāzija, Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Rīgas Zolitūdes ģimnāzija, RTU Inženierzinātņu vidusskola, Ziemeļvalstu ģimnāzija, Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskola, Rīgas Ķengaraga vidusskola, Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskola, Rīgas 21.vidusskola, Rīgas 33.vidusskola, Rīgas 45.vidusskola, Rīgas 46.vidusskola, Rīgas 60.vidusskola, Rīgas 64.vidusskola, Rīgas 65.vidusskola, Rīgas 72.vidusskola, Rīgas 75.vidusskola, Rīgas 80.vidusskola, Rīgas 85.vidusskola, Rīgas 88.vidusskola, Rīgas 93.vidusskola, Rīgas 95.vidusskola.

Visi skolēni bija ļoti labi sagatavoti, tomēr, lai uzvarētu konkursā, ir nepieciešama arī spēja vizualizēt garus vārdus, ilgi koncentrēties un pārvarēt uztraukumu, uzstājoties lielās auditorijas priekšā. Tāpēc no 83 dalībniekiem finālā nokļuva tikai 39.Finālistu vidū bija arī mūsu ģimnāzijas skolēni Oskars Dmitrijenko un Anna Macuļeviča.

 

Konkursa uzvārētāji:

1.vietas ieguvējsNikita Gorodničevs (95.vidusskola) – galvenā balva no Baltic Council un Meridian Group – 48st. sagatavošanas kurss IELTS eksāmenam (par EUR 258,-), kā arī vērtīga vārdnīca no Pearson, kas arī palīdzēs gatavoties eksāmeniem;

2. vietas ieguvējiSandra Porīte (Rīgas Angļu ģimnāzija) un Deniss Jurenkovs (Rīgas 46.vidusskola) – TOEFL sagatavošanas pašmācības kurss no izdevniecības Oxford;

3.vietas ieguvējiDiāna Melbārde un Sharmishtha Sharma (Rīgas 3.valsts ģimnāzija) un Anna Bogačova (Rīgas Zolitūdes ģimnāzija) – IELTS sagatavošanas pašmācības kurss no Pearson.

 

Nepietiekams vārdu krājums nereti traucē jauniem cilvēkiem justies pārliecināti un sasniegt virsotnes svešvalodu zināšanās. Protams, vislabāk jaunus vārdus ir mācīties lasot grāmatas, analizējot un pārdomājot izlasīto. Savukārt vārdu mācīšanās pēc saraksta un bez jebkāda konteksta tiek uzskatīta par vismazāk efektīvu un garlaicīgu. Diemžēl, mūsdienās ne visiem skolēniem ir laiks, vēlēšanās un drosme lasīt. Tāpēc burtošanas vingrinājumi var palīdzēt gan pārvarēt sākotnējās bailes no lasīšanas un neskaitāmiem nezināmiem vārdiem, gan paplašināt vārdu krājumu, jo katrs vārds tiek skatīts kontekstā, pievēršot uzmanību tā lietošanai teikumā, sinonīmiem un antonīmiem, izrunai un vārdšķirai. Gatavošanās konkursam ir ļoti darba un laika ietilpīgs process, tāpēc īpaši patīkami bija dzirdēt arī no citu skolu skolotājiem, ka, gatavojoties konkursam ar visu grupu, daudziem skolēniem uzlabojās gan vārdu krājums, gan pareizrakstība.

 

Sirsnīgi pateicamies visiem skolotājiem, konkursa žūrijai un dāsniem konkursa atbalstītājiem! Kā arī pateicamies Ludmilai Maļevičai par lieliska priekšnesuma sagatavošanu konkursa atklāšanā. 

 

Informāciju sagatavoja Nadežda Polianoviča

2-bee

1-bee

1vieta