Ko nozīmē būt zinātniekam?

Screen Shot 2017-12-19 at 20.54.28

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 2017.gada 6.decembrī notika forums “Ko nozīmē būt zinātniekam?”, lai iedvesmotu jauniešus studijām un, iespējams, zinātnieka karjerai. Šis forums bija organizēts potenciālajiem zinātniekiem-vidusskolēniem un studentiem. Arī  Rīgas Klasiskās ģimnāzijas vidusskolēni to apmeklēja.

Foruma 1. daļā Latvijas izcilākie zinātnieki un jaunie pētnieki jauniešiem pastāstīja par zinātnieka karjeras ikdienu un izaicinājumiem. Diskusijā piedalījās Inese Čakstiņa (Rīgas Stradiņa universitāte), Maija Dambrova un Ivars Kalviņš (Latvijas Organiskās sintēzes institūts), Kaspars Kalniņš un Andris Šutka (Rīgas Tehniskā universitāte) un Vjačeslavs Kaščejevs (Latvijas Universitāte). Zinātnieki pastāstīja par saviem priekšstatiem, kādam ir jābūt zinātniekam.

Foruma 2. daļā bija paredzēts darbs tematiskajās grupās, kurās jaunie pētnieki stāstīja  par saviem pētījumiem un sasniegumiem, kā arī veica demonstrējumus.

Šīs forums bija ļoti vajadzīgs un aktuāls vidusskolēniem, kuri vēl nav izvēlējušies savas nākotnes profesiju, jo bija iespēja vairāk uzzināt par mūsdienu zinātni un  daudzveidību.

Sagatavoja Milena Keistere