Starptautiskais matemātikas konkurss Mathe im Advent

Matheon Mathekalender Preisverleihung

Katru gadu vācu matemātiķu apvienība (Deutsche Mathematiker – Vereinigung) sadarbībā ar Berlīnes Universitāti (Freie Universität Berlin) organizē starptautisko matemātikas konkursu “Mathe im Advent”. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu interesi par matemātikas problēmuzdevumu risināšanu. Konkursā var piedalīties visi interesenti no 4. līdz 9. klasei, kā arī bērni no jaunākajām un vecākajām klašu grupām. No 1. līdz 24. decembrim “Mathe Im Advent” portālā katru dienu tika publicēts jauns uzdevums, kas bija jāatrisina dienas laikā.

Šogad jau otro reizi konkursā veiksmīgi piedalījās mūsu ģimnāzijas skolēni. Mūsu rezultāti skaitļos: kopumā konkursā piedalījās 231 4.-9. klašu skolēns no 27 klasēm; 24 dienās tika iesniegtas 4044 pareizās atbildes un tika iegūtas 9 godalgotas vietas individuālo dalībnieku starptautisko balvu kategorijā, kā arī 1. vieta starptautisko skolu nominācijā. Tas ir izcils rezultāts! Šogad mūsu Ģimnāzijas skolēni un skolotāji piedalījās svinīgā apbalvošanā Berlīnē, kurā tika pasniegtas balvas un diplomi. Mēs sirsnīgi sveicam visus uzvarētājus un pateicamies visiem dalībniekiem par aktīvu dalību konkursā!

Vairāk informācijas par konkursu, kā arī bildes no apbalvošanas ceremonijas var apskatīt portālā mathe-im-advent.de (Neuigkeiten).

Paldies skolotājām Veronikai Makarčukai un Julijai Balašovai par konkursa organizēšanu un skolas administrācijai par atbalstu.