Apbalvoti labākie zinātniski pētniecisko darbu autori no Rīgas reģiona

zpdAutore: Sindija Iesalniece, LU Komunikācijas un inovāciju departaments;  foto: Toms Grīnbergs

“Piektdien, 23. martā, Latvijas Universitātes (LU) Dabas mājā tika apbalvoti labākie Rīgas reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) autori. Skolēnu darbus vērtēja komisija, kuras sastāvā bija LU mācībspēki un doktoranti. Visas dienas garumā vairākās LU fakultātēs norisinājās ZPD konference, kurā skolēni aizstāvēja savus darbus 23 sekcijās. Skolēni, kuri kopsummā saņēma vismaz 60 punktus, tika izvirzīti uz 3. posmu – ZPD konferenci, kas notiks 20. un 21. aprīlī Rīgā. LU prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā prof. Valdis Segliņš savā uzrunā teica: “Mums LU ir būtiska zinātniski pētniecisko darbu kvalitāte un ar katru gadu tā paliek aizvien augstāka. Mums ir daudz grūtāk jūs vērtēt, un ar katru gadu jūsu ir arvien vairāk. ”

 No Klasiskās ģimāzijas konferenē ir piedālījušies 11 skolēni ar 7 pētījumiem ekonomikā, fizikā, ķīmijā, vēselības zinātnē, inženierzinātnē un informātikā. Visi darbi ir iegūvuši pietiekošo punktu skaitu tālākajai pieteikšanai valsts konferencei. Vienu no mūsu skolēnu darbiem astronomijā komentē komisijas vadītājs:
“Veiksmīgākais no zinātniski pētnieciskajiem darbiem, manuprāt, bija skolnieces darbs, kurā viņa bija nopietni strādājusi ar attēlu apstrādi un reāliem novērojumiem, kas mums visiem, arī žūrijai bija liels pārsteigums. Parasti mēs rēķināmies, ka skolēnu darbu līmenis skatoties uz reālām viņu iespējām un prasmēm nav tik augsts, bet šīs skolnieces darbs bija studentu līmenī. Skolniece arī nodemonstrēja prasmes apieties ar programmēšanas valodām, zinātniskam bibliotēkām, viņa bija arī pieteikusies un izmantojusi teleskopu un apstrādājusi visus datus,” atklāja K. Salmiņš.