Konkurss “Nākotnes inženieris”

Physics18

Rīgas Tehniskā universitāte un RTU Inženierzinātņu vidusskola sadarbībā ar Lattelecom organizēja konkursu “Nākotnes inženieris” Latvijas skolu skolēniem.

Konkursa mērķis bija veicināt jauniešu radošumu un dot iespēju tiem padomāt par nākotnes tendencēm inženierzinātnēs, jo mūsdienu pētnieki secinājuši, ka aptuveni  65% no jaunajiem cilvēkiem, kuri patlaban uzsāk mācības, strādās profesijās, kādas šodien neeksistē.

Konkurss bija paredzēts Latvijas skolu 7. – 9.  klašu skolēniem.

Līdz 28.oktobrim visiem konkursa dalībniekiem bija jānosūta savu sagatavotu videoklipu uz RTU e-pastu. Pavisam bija 18 dalībnieku no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Daugavpils 3.vidusskolas, Aizupes pamatskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Rīgas Lietuviešu vidusskolas, Cēsu internātpamatskolas – attīstības centra, Ikšķiles vidusskolas, Robežnieku pamatskolas, Vecpiebalgas vidusskolas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, kā arī no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas. No mūsu ģimnāzijas piedalījās pat 4 skolēni – Anna Krama no 8.d, Antons Minajevs no 8.d, Anna Savinova no 8.e un Anna Travkova no 7.e klases. Visus dalībnieku sagatavotos videoklipus ir iespējams apskatīt šajā linkā https://www.youtube.com/channel/UCuwd5TQKNvn1OGS47rJybvQ/videos .

No 31.oktobra līdz 14.novembrim RTU IZV facebook.com lapā notika sabiedrības balsošana par TOP 5 labākiem videoklipiem, kā arī žūrijas vērtēšana. 23.novembrī notiks konkursa FINĀLS.  Anna Travkova, Anna Krama un Anna Savinova pēc sabiedrības balsošanas iekļuva TOP 5 labāko videoklipu vidū. Lai mūsu skolniecēm veicas FINĀLĀ.

Anna Savinova, 8.e klase skolniece

Raisa Stunžāne, fizikas skolotāja