Aktualitātes

AS Grindeks aicina 9.-12.klašu skolēnus uz “Profesiju dienām 2020”

AS “Grindeks” skolēnus, kuri interesējas par ķīmiju un farmāciju, aicina pieteikties uzņēmuma rīkotajām profesiju dienām. Projekts norisināsies jau vienpadsmito gadu, ar mērķi veicināt jauniešu interesi par ķīmiju un karjeras iespējām farmācijas nozarē, no 12.februāra līdz 11.martam.

Būs iespēja iepazīt profesijas, kas saistītas ar zāļu ražošanu, piedāvājot pavadīt vienu darba dienu kopā ar izvēlētās jomas speciālistu. Skolēniem būs iespēja iepazīties ar sekojošām profesijām:

  • ķīmiķis
  • ķīmijas tehniķis – analītiķis
  • ķīmiķis – analītiķis
  • mikrobiologs
  • ražošanas farmaceits
  • reģistrācijas dokumentācijas izstrādes speciālists
  • farmācijas tehnologs
  • farmaceitiskās produkcijas ražošanas operators
  • reaktora operators

Skolēniem būs iespēja piedzīvot praksē farmācijas nozares profesionāļu ikdienu, iejusties izvēlētās profesijas specifikā un saņemt atbildes no nozares specialistiem par interesējošiem jautājumiem. Varēs praktiski darboties laboratorijās un gūt jaunu pieredzi, kas noderēs savas profesijas un studiju virziena izvēlē.

!SVARĪGI! Lai pieteiktos “Profesiju dienām”, skolēniem jāsūta pieteikums un motivācijas vēstule uz profesiju.dienas@grindeks.lv līdz 26.janvārim! Motivācijas vēstulē obligāti jābūt norādītai skolai un klasei, kontakttālrunim un e-pastam, kā arī jāatbild uz jautājumiem: Kāpēc Tu vēlies tuvāk iepazīt “Grindeks” un kāpēc Tevi interesē konkrēta profesija?

Profesiju sarakstu skatīt te:

Plakāts

 

Izmanto iespēju! Apmeklē atvērto durvju dienas Latvijas izglītības iestādēs:

Ir laiks, kad Latvijas izglītības iestādes aktīvi piedāvā iespēju apmeklēt koledžas, augstskolas, universitātes, lai skolēni jau laicīgi varētu uzzināt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Izvērtēt savas nākotnes izglītības iespējas un izvēlēties turpmāko karjeras ceļu. Latvijas izglītības iestāžu atvērto durvju un informācijas dienas piedāvātos datumus un laikus var atrast te.

 

Ēnu diena 2020, 12. Februārī

 

No 2019. gada decembra atvērta darba devēju pieteikšanās praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement (JA Latvia) organizētai ikgadējai karjeras izglītības programmai Ēnu diena, kas  2020. gadā norisināsies 12. februārī. Sākot no janvāra skolēniem būs atvērta pieteikšanās piedāvātajam vakancēm portālā www.enudiena.lv, tur arī visa aktuāla informācija.

EgoPerfectus nodarbība – “Kā izvēlēties profesiju?”

12.11. ģimnāzijā viesojās pārstāves no EgoPerfectus (palīgs personalizētas izglītības izvēlei). Tikās ar 8.klašu skolēniem, lai aktualizētu karjeras izvēli, kā vienu no ļoti svarīgiem posmiem katra jaunieša ceļā uz veiksmīgu profesionālo nākotni. Klausoties un diskutējot, skolēni uzzināja būtiskākos jautājumus, uz kuriem pašiem rast atbildes, lai izvēlētos sev vispiemērotāko profesiju.

       

Karjeras nedēļa 2019 pasākumi Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā

Karjeras nedēļa sākumskolā

Interesanti un radoši aizritēja Karjeras nedēļa 2019 ģimnāzijas sākumskolā. Ar stāstiem par savām profesijām piedalījās ap 20 vecāku: karavīrs, lidotājs, programmētājs, ārsts, celtnieks, stjuarte un daudzi citi, iepazīstināja mūsu mazos ģimnāzistus ar lielo profesiju pasauli. Nedēļas ietvaros notika tikšanās ar īsti rakstnieku, skolēni zīmēja, piedalījās sarunās par esošajām un par nākotnes profesijām, jo Karjeras nedēļas moto bija “Ielogojies nākotnē!” Par nedēļas spilgtāko notikumu kļuva ģimnāzijas radošā diena “Es un tehnoloģijas“, kuras gaitā katrā sākumskolas mācību kabinetā aktīvi “darbojās” kāds uzņēmums vai organizācija, piemēram, “Latvijas Pasts“, “Rīgas satiksme“, Sporta skola, Skaistumkopšanas salons, Bibliotēka un Mežsaimniecības uzņēmumi, Aviokompānija AirBaltic un Lidosta, Valsts un Pašvaldības policijas un daudzi citi.
Uzdevumi, diktāti, dialogi, domraksti šajā dienā bija veltīti un saistīti ar profesijām, kuru pārstāvji strādā dažādos uzņēmumos un organizācijās. Šīs stundas ir lielisks piemērs karjeras izglītības integrēšanai mācību saturā.
Dienas beigās, pārdomājot tās notikumus, skolēni veidoja infogrammas par to, kādās profesijās ir nepieciešamas zināšanas matemātikā vai dabaszinībās, latviešu un krievu valodā vai kādā citā mācību priekšmetā. Pirmo klašu skolēni tajā laikā iepazinās ar maketu veidošanas tehnoloģijām. Viņiem palīdzēja ne tikai skolotāji, bet arī vecāki un 12.d klases skolēni.
Paldies visiem ģimnāzistiem, skolotājiem un vecākiem par radošo darbu!

Skolēni iepazīst vecāku profesijas

Karjeras nedēļas ietvaros 7. klašu skolēniem bija iespēja satikt un iepazīt dažu profesiju pārstāvjus. Skolā viesojās žurnāliste N.Valdniece, kura dalījās ar stāstu par savu karjeras izvēli, pastāstīja par žurnālista ikdienu, darba specifiku, pozitīvo un negatīvo pieredzi. Atbildēja uz skolēnu interesējošiem jautājumiem par žurnālista profesiju.

Vēl 7.klašu skolēniem bija tikšanās arī ar J. Kozlovu, LU Rīgas medicīnas koledžas studenti, kura strādā RKUS Gaiļezers reanimācijas nodaļā. Iepazina medmāsas profesiju, specifiku un problēmām, ar ko ikdienā saskaras šīs jomas un profesijas pārstāvji. Atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Skolēniem bija arī interesanta pieredze uzzināt pirmās palīdzības sniegšanas ABC, izmantojot elpināmo lelli. Medmāsa demonstrēja, kā tiek veikta elpināšana un sirds masāža. Skolēniem bija iespēja vērot un arī patstāvīgi trenēties palīdzības sniegšanā.

Paldies par vecāku atsaucību un iesaisti!

Zīmējumu konkurss 5.-8.klašu skolēniem “Mana sapņu profesija”

Karjeras nedēļas 2019 ietvaros ģimnāzijā norisinājās konkurss 5.-8.klašu skolēniem “Mana sapņu profesija“, kurā skolēni radoši un interesanti, zīmējot, krāsojot, līmējot parādīja kāda ir viņu sapņu profesija, ar ko tā asociējas un, kas tai raksturīgs. Konkurss tika rīkots ar mērķi skolēnus iepazīstināt ar daudzveidīgo profesiju pasauli. Zīmējumi izstādīti apskatei ģimnāzijas otrā stāva gaitenī pie sienas. Zīmējumu autori par centību un radošumu saņems pateicības rakstus.

 

 

Karjeras atbalsta interaktīvā diskusija Rīgas skolu jauniešiem “Ielogojies nākotnē!”

15.oktobrī vairāki 9.-12.klašu jaunieši apmeklēja karjeras atbalsta diskusiju, kuru organizēja VIAA, ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, kas pulcēja vairākus nozaru profesionāļus un viedokļu līderus, kā arī Rīgas skolu jauniešus. Diskusijas tēma – “Ielogojies nākotnē!“, kurā jaunieši uzzināja kādas būs un varētu būt nākotnes profesijas, kā arī prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Ar interesantām un iedvesmojošām prezentācijām uzstājās G.Puķe (“Flyvision” dronu pilots), L.Sīle (“TechChill” projektu vadītāja), D.Ludviga (“NIC” mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja), M.Grinvalde (“Cert.lv” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja), A.Ozoliņa (@paradimodi, influencere), S.Frolovs (“Būvuzraugi.lv” valdes priekšsēdētājs).

 

Tematiskais pasākums, domapmaiņa “Ar iedvesmu par zinātni”

UNESCO nedēļas 2019 “Spožie prāti: sievietes zinātnē” ietvaros, 16.oktobrī LU bibliotēkā, Kalpaka bulvārī 4, norisinājās domapmaiņa, kurā piedalījās četras dažādu nozaru zinātnes pētnieces – S.Mežinska (LU asociētā profesore), R.Muktupāvela (Latvijas Kultūras akadēmijas rektore), G.Spurava (LU Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedras vadītāja), D.Loča (RTU R.Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra direktore). Diskusijai klātienē sekoja arī ģimnāzijas 11.un 12. klašu jaunietes, iedvesmojoties un uzzinot par pētnieču darbību komunikāciju zinātnē (par mediju pratību, ko jauniešiem mācīt par medijiem skolās), kultūras nozarē (iepazīt mēmus), ētikas nozarē (par reprodukcijas jautājumu ētiku), kā arī iepazīt biomateriālu zinātni (par mākslīgo kaulu izveidi laboratorijā). Domapmaiņas dalībnieces dalījās viedokļiem arī par zinātnieku komunikāciju un atbildību pret sabiedrību, kā arī to, cik interesants, dažāds un radošs ir pētnieka, zinātnieka ikdienas darbs.