Aktualitātes

Vecaku_atbalsts

Dokuments

Video lekcijas par karjeras izvēli un tās izaugsmi

Seko saitei (Video lekcijas par karjeras izvēli) un noskaties Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izveidotās piecas video lekcijas, kas paredzētas topošajiem absolventiem un viņu vecākiem. Tajās atradīsi noderīgu informāciju, ja šobrīd esi posmā, kad jāizvēlas sava profesija vai vēlies veicināt savu karjeras izaugsmi.

Lekciju tēmas:

“Tavas karjeras izvēles pamatsoļi” – ieteikumi karjeras izvēlei pēc 9. klases beigšanas;

“Kā veiksmīgi uzsākt studijas augstskolā” – vēstījums topošajiem augstskolas studentiem;

“Vecāki – bērna karjeras atbalstam” – padomi vecākiem sava bērna karjeras izvēles veicināšanā;

“Kāpēc izvēlēties IT nozari?”

“Karjera IT nozarē” – pieredze IT jomā un dažādu IT profesiju, tajās nepieciešamo prasmju raksturojums.

Saite: Video lekcijas par karjeras izvēli

 

Skolēnu darbs vasarā. Organizē NVA

Visi skolēni, kuri ir sasnieguši 15 gadu vecumu aicināti pieteikties darbam vasarā, ko organizē Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA). Darbam Rīgas reģionā pieteikšanās notiks 12.jūnijā, aizpildot anketu, kas būs pieejama NVA mājas lapā (https://www.nva.gov.lv/).

Pasākuma mērķis ir Veicināt skolēnu īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt prasmes, iemaņas un pieredzi.

Vairāk informācijas: https://www.nva.gov.lv/index.php?cid=433&mid=657

https://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=2&txt=6359&from=0

Izmanto iespēju! Apmeklē atvērto durvju dienas Latvijas izglītības iestādēs:

Vairākas koledžas un augstskolas piedāvā iespēju topošajiem studentiem iepazīties ar piedāvātajām izglītības iespējām arī attālināti. Lai skolēniem arī šajā laikā būtu iespēja rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, izvērtēt savas nākotnes izglītības iespējas un izvēlēties turpmāko karjeras ceļu. Latvijas izglītības iestāžu atvērto durvju un informācijas dienas piedāvātos datumus un laikus var atrast te.

Karjeras atbalsta pasākums “Vizuālo mediju profesijas”

12.03. 7.klases skolēni bija devušies uz Tehniskās jaunrades namu “Annas 2”, lai iepazītu dažādas vizuālo mēdiju profesijas. Atklātu kādas prasmes nepieciešamas, kādas zināšanas vēl jāiegūst, lai varētu būt profesionālis kādā no šīm profesijām. Uzzināja kāda ir vizuālo mediju pārstāvju darba ikdiena, darbā izmantotie instrumenti, kā norit darbs radošā jomā. Skolēni līdzdarbojās foto studijā, skaņu studijā, datorgrafikas darbnīcā, kā arī animācijas nodarbībā, kur izveidoja paši savu animācijas īsfilmu.

Karjeras atbalsta pasākums notika ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

Karjeras atbalsta pasākums “Ja es būšu aktieris”

03.03. ģimnāzijā norisinājās karjeras atbalsta pasākums “Ja es būšu aktieris”, ar mērķi pamatskolas skolēnus (6.-9.klases), iepazīstināt ar aktiera profesiju un dot iespēju apzināt publiskās profesijas plusus,mīnusus. Aktīvi līdzdarbojoties skolēni uzzināja kādas ir aktiera un publisko profesiju pārstāvju nepieciešamās zināšanas un prasmes, noskaidroja arī profesionālā darbības lauka iespējas aktiera profesijā. Skolēni līdzdarbojās labprāt , kā arī iejutās aktiera lomā un izspēlēja vairākas epizodes, kas uzskatāmi parādīja vairākas no aktieriem nepieciešamajām prasmēm.

Karjeras atbalsta pasākums notika ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Karjeras atbalsta pasākums “ES gribu būt…”

26.02. ģimnāzijas 6.klases skolēni karjeras atbalsta pasākumā iepazina vairākas maz zināmas profesijas. Uzzināja kur strādā un ar ko nodarbojas Arheologs, kādus darba instrumentus tas izmanto savā darba ikdienā. Bija iespēja iepazīt un satikt arī Gidu (muzejpedagogu), kurš skolēnus iepazīstināja ar savu darba ikdienu, kopīgi ar skolēniem darbojoties pētīja dažādus senus priekšmetus, lai izprastu, cik precīzs un sīkumains ir šis darbs.

Skolēni pavadīja nodarbību arī ar Vēsturnieku, kurš iepazīstināja ar savas profesijas ikdienu un specifiku.

Nodarbībā pie Restauratora skolēni iepazina šīs profesijas dažādību, instrumentus un paši iejutās restauratora ādā, trenējot iemaņas dažādu priekšmetu restaurēšanā.

Vēl skolēni šajā dienā iepazina dažādas vizuālo mediju profesijas, kā darbs rit šajā jomā strādājošiem (foto/video māksla, tērpu dizains un animācija).

Karjeras atbalsta pasākums notika ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Ēnu diena RKĢ

Ēnu dienā, 12.02., Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā skolēniem bija iespēja satikt un iepazīt dažādu profesiju pārstāvjus, jo vairāki skolēnu vecāki bija piekrituši ģimnāzijā viesoties, lai pastāstītu par savu profesiju.

5.d klase iepazina Dizainera profesiju, kur to apgūt, kādas ir darba iespējas.

9.e klase uzzināja kā darba diena paiet profesionālim, kas sniedz profesionālās biznesa konsultācijas, tajā skaitā pasaulē lielākajās globālajās auditorkompānijās.

7.b klases skolēni tikās ar pasākuma aģentūras īpašnieci un pasākuma vadītāju, lai uzzinātu kāda ir darba ikdiena šajā profesijā, kādus izaicinājumus un iespējas tā piedāvā.

 

RTU lekcija 7.klases skolēniem

Ģimnāzijā 13.02. viesojās divi Rīgas Tehniskās universitātes studenti no Elektronikas un Telekomunikāciju bakalaura programmas un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātes. Studenti 7.klašu skolēniem vadīja lekciju, lai sniegtu priekšstatu par tehnisko zinātņu studiju iespējām RTU, kā arī iepazīstinātu ar reālu pieredzi par karjeras ceļu no skolas sola līdz studijām; studenti ieskicēja arī savus nākotnes plānus un tās piedāvātās iespējas. Dalījās ar savu personīgo pieredzi un motivēja skolēnus mācīties un apgūt nepieciešamās iemaņas un prasmes jau pamatskolā. Skolēni pildīja interaktīvu testu, kas deva iespēju pārbaudīt savas tehniskās zināšanas.

 

 

EgoPerfectus nodarbība – “Kā izvēlēties profesiju?”

12.11.19. un 07.01.20. ģimnāzijā viesojās pārstāves no EgoPerfectus (palīgs personalizētas izglītības izvēlei). Tikās ar 8.klašu skolēniem, lai aktualizētu karjeras izvēli, kā vienu no ļoti svarīgiem posmiem katra jaunieša ceļā uz veiksmīgu profesionālo nākotni. Klausoties un diskutējot, skolēni uzzināja būtiskākos jautājumus, uz kuriem pašiem rast atbildes, lai izvēlētos sev vispiemērotāko profesiju.

       

Karjeras nedēļa 2019 pasākumi Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā

Karjeras nedēļa sākumskolā

Interesanti un radoši aizritēja Karjeras nedēļa 2019 ģimnāzijas sākumskolā. Ar stāstiem par savām profesijām piedalījās ap 20 vecāku: karavīrs, lidotājs, programmētājs, ārsts, celtnieks, stjuarte un daudzi citi, iepazīstināja mūsu mazos ģimnāzistus ar lielo profesiju pasauli. Nedēļas ietvaros notika tikšanās ar īsti rakstnieku, skolēni zīmēja, piedalījās sarunās par esošajām un par nākotnes profesijām, jo Karjeras nedēļas moto bija “Ielogojies nākotnē!” Par nedēļas spilgtāko notikumu kļuva ģimnāzijas radošā diena “Es un tehnoloģijas“, kuras gaitā katrā sākumskolas mācību kabinetā aktīvi “darbojās” kāds uzņēmums vai organizācija, piemēram, “Latvijas Pasts“, “Rīgas satiksme“, Sporta skola, Skaistumkopšanas salons, Bibliotēka un Mežsaimniecības uzņēmumi, Aviokompānija AirBaltic un Lidosta, Valsts un Pašvaldības policijas un daudzi citi.
Uzdevumi, diktāti, dialogi, domraksti šajā dienā bija veltīti un saistīti ar profesijām, kuru pārstāvji strādā dažādos uzņēmumos un organizācijās. Šīs stundas ir lielisks piemērs karjeras izglītības integrēšanai mācību saturā.
Dienas beigās, pārdomājot tās notikumus, skolēni veidoja infogrammas par to, kādās profesijās ir nepieciešamas zināšanas matemātikā vai dabaszinībās, latviešu un krievu valodā vai kādā citā mācību priekšmetā. Pirmo klašu skolēni tajā laikā iepazinās ar maketu veidošanas tehnoloģijām. Viņiem palīdzēja ne tikai skolotāji, bet arī vecāki un 12.d klases skolēni.
Paldies visiem ģimnāzistiem, skolotājiem un vecākiem par radošo darbu!

Skolēni iepazīst vecāku profesijas

Karjeras nedēļas ietvaros 7. klašu skolēniem bija iespēja satikt un iepazīt dažu profesiju pārstāvjus. Skolā viesojās žurnāliste N.Valdniece, kura dalījās ar stāstu par savu karjeras izvēli, pastāstīja par žurnālista ikdienu, darba specifiku, pozitīvo un negatīvo pieredzi. Atbildēja uz skolēnu interesējošiem jautājumiem par žurnālista profesiju.

Vēl 7.klašu skolēniem bija tikšanās arī ar J. Kozlovu, LU Rīgas medicīnas koledžas studenti, kura strādā RKUS Gaiļezers reanimācijas nodaļā. Iepazina medmāsas profesiju, specifiku un problēmām, ar ko ikdienā saskaras šīs jomas un profesijas pārstāvji. Atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Skolēniem bija arī interesanta pieredze uzzināt pirmās palīdzības sniegšanas ABC, izmantojot elpināmo lelli. Medmāsa demonstrēja, kā tiek veikta elpināšana un sirds masāža. Skolēniem bija iespēja vērot un arī patstāvīgi trenēties palīdzības sniegšanā.

Paldies par vecāku atsaucību un iesaisti!

Zīmējumu konkurss 5.-8.klašu skolēniem “Mana sapņu profesija”

Karjeras nedēļas 2019 ietvaros ģimnāzijā norisinājās konkurss 5.-8.klašu skolēniem “Mana sapņu profesija“, kurā skolēni radoši un interesanti, zīmējot, krāsojot, līmējot parādīja kāda ir viņu sapņu profesija, ar ko tā asociējas un, kas tai raksturīgs. Konkurss tika rīkots ar mērķi skolēnus iepazīstināt ar daudzveidīgo profesiju pasauli. Zīmējumi izstādīti apskatei ģimnāzijas otrā stāva gaitenī pie sienas. Zīmējumu autori par centību un radošumu saņems pateicības rakstus.

 

 

Karjeras atbalsta interaktīvā diskusija Rīgas skolu jauniešiem “Ielogojies nākotnē!”

15.oktobrī vairāki 9.-12.klašu jaunieši apmeklēja karjeras atbalsta diskusiju, kuru organizēja VIAA, ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, kas pulcēja vairākus nozaru profesionāļus un viedokļu līderus, kā arī Rīgas skolu jauniešus. Diskusijas tēma – “Ielogojies nākotnē!“, kurā jaunieši uzzināja kādas būs un varētu būt nākotnes profesijas, kā arī prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Ar interesantām un iedvesmojošām prezentācijām uzstājās G.Puķe (“Flyvision” dronu pilots), L.Sīle (“TechChill” projektu vadītāja), D.Ludviga (“NIC” mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja), M.Grinvalde (“Cert.lv” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja), A.Ozoliņa (@paradimodi, influencere), S.Frolovs (“Būvuzraugi.lv” valdes priekšsēdētājs).

 

Tematiskais pasākums, domapmaiņa “Ar iedvesmu par zinātni”

UNESCO nedēļas 2019 “Spožie prāti: sievietes zinātnē” ietvaros, 16.oktobrī LU bibliotēkā, Kalpaka bulvārī 4, norisinājās domapmaiņa, kurā piedalījās četras dažādu nozaru zinātnes pētnieces – S.Mežinska (LU asociētā profesore), R.Muktupāvela (Latvijas Kultūras akadēmijas rektore), G.Spurava (LU Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedras vadītāja), D.Loča (RTU R.Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra direktore). Diskusijai klātienē sekoja arī ģimnāzijas 11.un 12. klašu jaunietes, iedvesmojoties un uzzinot par pētnieču darbību komunikāciju zinātnē (par mediju pratību, ko jauniešiem mācīt par medijiem skolās), kultūras nozarē (iepazīt mēmus), ētikas nozarē (par reprodukcijas jautājumu ētiku), kā arī iepazīt biomateriālu zinātni (par mākslīgo kaulu izveidi laboratorijā). Domapmaiņas dalībnieces dalījās viedokļiem arī par zinātnieku komunikāciju un atbildību pret sabiedrību, kā arī to, cik interesants, dažāds un radošs ir pētnieka, zinātnieka ikdienas darbs.