Mūsu ģimnāziste ir ieguvusi 1.vietu Lietuvā rīkotajās sacensībās lēkšanā uz batuta!

Mūsu ģimnāziste Loreta Seļivānova no 2.klases 12.11.2022. ir ieguvusi 1.vietu Lietuvā (Visaginas) rīkotajās sacensībās lēkšanā uz batuta (Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale”).

18.novembris – Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas diena!

 

Iepriekšējā piektdienā, 18. novembrī, visā valstī tika svinēta Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas diena, un mūsu ģimnāzijā norisinājās dažādi svinīgi pasākumi .

Mūsu ģimnāzisti un skolotāji radīja svētku noskaņu, ikdienā uzvelkot svinīgu apģērbu un piespraužot sarkanbalto lentīti pie tā.

16.novembrī 7-9.klases skolēni piedalījās svētku pasākumā, kurā uzklausīja klasesbiedru stāstījumus par Latvijas skaistākajām vietām un pilsētām, par prezidentu devumu sabiedrībai.

17.novembrī 10.klases skolēni un ģimnāzijas skolotāji, un darbinieki tikās svinīgajā pasākumā ģimnāzijas 25 gadu jubilejas ietvaros, kas pēdējos gados nenotika Covid-19 pandēmijas dēļ. Šis svinīgais pasākums ir kā tradīcija, kas  jau 25 gadus notiek sarunas formā, un tajā ir piedalījušās tādas Latvijā pazīstamas personības kā Krišjānis Kariņš, Valdis Zatlers, Raimonds Pauls, Andris Bērziņš un daudzi citi. Un šis gads nebija izņēmums-pie mums, ģimnāzijā, viesojās kino, teātra un operas režisors Viesturs Kairišs, kurš atbildēja uz mūsu ģimnāzistu sagatavotajiem jautājumiem  par viņa karjeru un filmu “Janvāris”, kuru 10. klases skolēniem bija iespēja noskatīties 15. novembrī. Pirms sarunas ar režisoru 11.klases skolēni pastāstīja par dažiem talantīgiem, radošiem un drosmīgiem, un uzņēmīgiem cilvēkiem, kurus pazīst arī ārpus Latvijas.

Paldies ,visiem, kas piedalījās šī gada svētku pasākumos!

Rīgas Valsts Klasiskās ģimnāzijas skolotāji pārstāvēja Latviju Izraēlā

Yad Vashem Starptautiskā Holokausta studiju skola jau vienpadsmito gadu rīko profesionālās kompetences pilnveides kursus par Holokausta izglītību, vēršanos pret antisemītismu un diskrimināciju, kuros aicināti piedalīties Latvijas pedagogi un augstskolu pārstāvji.

2022.gada Latvijas pedagogu profesionālās pilnveides kursi Izraēlā norisinājās no 2022.gada 04. līdz 11.novembrim. Tajos piedalījās 22 pedagogi, arī Rīgas Valsts Klasiskās ģimnāzijas sociālās zinības skolotājs Dzintars Dvinskis.

LASĪT TĀLĀK

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” aktivitātes patriotisma mēnesī novembrī.

 

15.novembrī 10.klašu skolēni kopā ar pedagogiem noskatījās jauno un jau augstu novērtēto režisora Viestura Kairiša filmu “Janvāris” par astoņpadsmit gadīgiem jauniešiem meiteni un puisi 1991.gada janvāra barikāžu notikumu laikā, bet ceturtdien, 17.novembrī gaida tikšanās ar pašu režisoru un iespēja uzdot jautājumus.

No pirmdienas, 14.novembra vecā korpusa 2.stāvā un aktu zālē skatāmas divas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ceļojošās izstādes “Latviešu strēlnieku bataljoniem 100” un “Ceļā uz Latvijas brīvību”, kur aicinu atnākt un iepazīties ar dokumentiem no muzeja krājuma par Latvijai nozīmīgu periodu gan valsts dibināšanas laikā, gan trešās Atmodas laikā.

17.novembrī latviešu strēlnieku varonībai brīvības cīņās un sarežģītajiem likteņiem vēstures griežos pievērsīsimies kultūras biedrības “Tapala lapa” aktiera Ērika Vilsona monoizrādē “Dzejnieks un Laiks” pēc Aleksandra Čaka poēmas “Mūžibas skartie”.

Priecīgu Latvijas 104.gadadienu!Lai labestība un prieks ienāk katrā mājā!

11.novembris – Lāčplēša diena!

 

Šajā dienā Rīgas Valsts klasiskajā ģimnāzijā tika aizdedzinātas svecītes, lai pieminētu Latvijas brīvības cīņās kritušos. Sveču gaismās tika izlikta latvju rakstu zīme – akas zīme (sargā dzimtu un ģimeni).

Lai šī gaismas instalācija mums katram atgādina, ka brīvība ir jāciena!

Paldies skolēniem, vecākiem, klašu kuratoriem un skolotājiem par atbalstu šīs tradīcijas turpināšanā!

Mākslas muzeju Jauniešu kluba simpātija!

Apsveicam 10. klases skolnieci Kseniju Pavlāni  ar iegūto Mākslas muzeju Jauniešu kluba simpātiju balvu par veiksmīgu dalību eseju konkursā “Neiespējamais portrets. Direktora izvēle”!

Pateiciba_no_Makslas_muzeja_konkursa

LASĪT TĀLĀK

Latviešu valodas 39. olimpiādes 2. posma 7.-8. klašu uzvarētāja!

Apsveicam Rīgas pilsētas un Pierīgas latviešu valodas (izglītības iestādēm, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmu) 39. olimpiādes 2. posma 7.-8. klašu uzvarētāju:

3.vieta – Liāna Golovinova 8. klase.

Paldies skolotājai Ligitai Lastovkai par skolēnu sagatavošanu!

Bebr[a]s’22

Šodien sākas Starptautisks loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkurss 4. -12. klašu skolēniem.
Bebr[a]s ir pasaulē lielākais informātikas un loģiskās domāšanas izaicinājums. Ik novembri teju 3 miljoni skolēnu no vairāk nekā 56 valstīm visā pasaulē piedalās Bebr[a]s konkursā.
Bebr[a]s ir vienīgais ārpusskolas aktivitāšu konkurss, kam nav nepieciešamas speciālas priekšzināšanas, tādēļ piedalīties aicināts ikviens skolēns, neatkarīgi no sekmēm. Konkursa laikā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus, kas interesantā veidā prezentē dažādus informātikas pamatprincipus un teorijas.
Konkurss Bebr[a]s tiek organizēts divās kārtās un tajā var piedalīties 4. – 12. klases skolēni.
No Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas uz 1. kārtu ir reģistrēti visi 4.-12. klases skolēni.

LASĪT TĀLĀK

Par mūsu ģimnāzista uzvaru Pasaules čempionātā ātrajā dambretē!

6.novembrī Turcijas pilsētā Antālijā noslēdzies pasaules čempionāts jauniešiem 100 lauciņu dambretē un atkal teicami nostartēja mūsu gimnāzijas audzēknis – Maksims Novickis no 3. klases.

Čempionātā kopumā startēja 203 dalībnieki no 17 valstīm, Maksims Novickis izcīnīja 3 vietu ātrajā dambretē.

 

Projekts PG Štābiņš Rīgā

Projekts PG Štābiņš Rīgā ir pieredzes un piedzīvojumu neformālā izglītība ar biedrību “Piedzīvojuma Gars’’. Tā laikā veidosim spēcīgu kopdarbu, komandas garu un apkārtējās vides saimnieka apziņas sajūtu jauniešu vidū. Komandas gars, kā Pumpurs rūpējas par katru arī tiem, kam jāpārvar dzīves šķēršļi jau skolas laikā.

Vai esat bērnībā esat veidojuši savu štābiņu ar draugiem un vienaudžiem? Kopā slēpušies un pavadījuši laiku runājot, veidojuši plānus ko darīsiet nākamajā dienā un brīvdienās, dalījušies savos noslēpumos kurus nevar atklāt pieaugušajiem. Mums katram ir nepieciešama tāda vieta, vai pat vairākas, uz kuru aizdodoties – tu vari būt pats, brīvs, neatkarīgs un reizē pilnībā atbildīgs par vidi sev apkārt. Cik ļoti svarīga ir sajūta, ka ES veidoju, kontrolēju un nosaku. Es esmu Galvenais un varu pats uzņemties vadību par savu vidi, izvēlēm un dzīvi.

Štābiņš ir metafora – tā var būt platforma kokos, atpūtas telpa skolā, uzlabota klases telpa vai cita, jauniešiem svarīga un nepieciešama vietas attīstība vadoties pēc saviem ieskatiem.

Štābiņš = Neformāls jauniešu centrs = Atpūtas telpa = Sev patīkama vide

LASĪT TĀLĀK

RVkģ pedagogi starptautiskā seminārā “Kāpēc holokausta izglītība ir aktuāla 2022.gadā”

25. un 26. oktobrī, Rīgā notiek starptautisks seminārs “Kāpēc holokausta izglītība ir aktuāla 2022.gadā?” Seminārā piedalās mūsu pedagogi, kuri apmeklējuši Starptautiskā holokausta memoriāla centra Yad Vashem (Izraēla) organizētos pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus.

Semināra otrajā dienā, notiks darba semināri, kuros skolotāji no dažādiem Latvijas reģioniem dalīsies ar savu pieredzi, kā arī diskusijas, kurā holokausta diskurss Latvijā tiks analizēts dažādos kontekstos: kultūras norisēs, sociālo tīklu publikācijās, cilvēku atmiņu stāstos, personiskās izvēles pieredzē. Seminārā piedalījās mūsu vēstures skolotāja Aelita Komsa un sociālās zinības skolotājs Dzintars Dvinskis. Vēstures skolotāja Aelita Komsa prezentēja projektu  “Personība. Holokausts Latvijā”.

Projekta rezultātā tika izveidotas 2 filmas:

1) Bākas gaisma. Filma par Lipkes ģimenes varonību holokausta laikā.(titri krievu un angļu valodā).  Autore: RVķģ skolniece Anna Čaliha;

2)Vizuālā māksla, kā Holokausta pētniecības avots pēc Aleksandras Beļcovas darbiem. (titri krievu valodā). Autore: RVkģ skolniece Anna Gabrusenoka.

LASĪT TĀLĀK

Par projekta “Kontakts ” aktivitāti “Misija Ogrē”

 

Projekta “Kontakts” otrā aktivitāte “Misija Ogrē”, ko rīko Jauniešu biedrība “Talantu kalve” norisinājās 18.oktobrī. Projektu koordinā Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas skolēnu pašpārvalde un skolotāja Lija Indāne, aktivitātēs piedalās 7.2 klases skolēni kopā ar kuratori Darju Rudinsku-Ferubko.

FB @TalantuKalve  IG Talantu_kalve  un vairāk informācija: www.talantukalve.com

Programma “Latvijas skolas soma”

30.septembrī ģimnāzijas konferenču zālē notika Hermaņa Brauna fonda rīkotais koncerts “Rīga- kultūras galvaspilsēta”. Fonda dibinātāja un direktore pianiste Inna Davidova vadīja interaktīvu nodarbību par latviešu mūziku un tās saikni ar pasaules mūziku. Organizācijas nosaukumā iemūžināts leģendārā Latvijas pianista un koncertmeistara Hermaņa Brauna vārds. Tika atskaņoti Lielās Mūzikas balvas laureāta par mūža ieguldījumu mūzikā Romualda Kalsona skaņdarbi.

Skolēni ar interesi klausījās koncertu un to pozitīvi novērtēja aicinot rīkot vēl šādus pasākumus.

Programma “Latvijas skolas soma”

“Primo Tour” kompānija piedāvā interesantas mācību un orientēšanās spēles, kas palīdz iepazīt Rīgas kultūras mantojumu un saliedēt klases kolektīvu. 29.septembrī 4.e klases skolēni kopā ar kuratori Jūliju Rižikovu piedalījās orientēšanās spēlē “Vecrīgas pētnieks” un atklāja daudz jauna par it kā zināmo Vecrīgas arhitektūru un pieminekļiem.

Programma “Latvijas skolas soma”

 

Ļoti aktīvi strādāja 5.a klases un 6.klašu kuratores septembrī, jo tika organizētas četras ekskursijas uz Jaunmoku pili.

Pils uzcelta 1901. gadā pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa (1858-1912) projekta – kā Rīgas ievērojamā pilsētas galvas Džordža Armitsteda (1847-1912) medību pils, tāpēc pilij ir īpaša saikne ar Rīgu un rīdziniekiem. Kopā ar 5.a klases kuratori Innu Trukšāni un vecākiem skolēni pils dāmas aicināti izstaigāja vēsturiskās telpas, iepazinās ar īpašnieku portretiem un sadzīvi. Tad sekoja aizraujošā orientēšanās spēle “’Sveiks, kaimiņ!” pils parkā. Ekskursija deva gan ieskatu Latvijas dabas un vēstures izpētē, gan palīdzēja saliedēt klases kolektīvu. Ieteicam arī citām klasēm apmeklēt Latvijas muižas un pilis un iepazīt bagāto kultūrvēsturisko mantojumu.

1., 4. un 7. klašu skolēniem ir pagājis adaptācijas pirmais periods. Balstoties uz novadīto pasākumu rezultātiem, vēlamies sniegt vecākiem dažas rekomendācijas!

1. Ievērot pareizo dienas režīmu, lai veicinātu spējas aktīvi iesaistīties mācību procesā un lai uzturētu pozitīvu emocionālo stāvokli (miegs 8-9 stundas diennaktī; veselīgs uzturs; sports 2-3 reizes nedēļā; svaigs gaiss vismaz 1 stundu diennaktī). Vēlams mosties vienā un tajā pašā laikā, arī brīvlaikā. Tas ļaus neizjaukt miega cirkādos ritmus un saglabāt darba efektivitāti arī pēc brīvlaika.

2. Organizēt regulāras fiziskās aktivitātes (baseins, skriešana, dejošana, vingrošana). Sports sekmē ne tikai fiziskās veselības stāvokļa uzlabošanos, bet arī labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu, uzlabo atmiņu un attīsta uzmanību.

LASĪT TĀLĀK