Galvenās ieejas uzraksts

Ģimnāzijas balle 2024: "Ielūdz Benjamiņa kundze"

02.04.2024 08:00

8. martā pēc 4 gadu ilga pārtraukuma tika atjaunota RVKĢ viena no labākajām tradīcijām – ģimnāzijas balle. Šogad tās tematika bija saistīta ar 1920. – 1930. gadu Latvijas kultūru, kā arī "preses karalienes" Emīlijas Benjamiņas popularizēto preses baļļu tradīcijai.

Emīlijas Benjamiņas izkoptās preses balles bija veltītas bagātajai latviešu izdevniecības vēsturei un tradīcijai, jo pirmais latviskais laikraksts "Latviešu Avīzes" tika izdots jau 1822. gadā Jelgavā, un kopš tā laika latviešu valodā iznākušo avīžu, žurnālu un citu periodisko izdevumu kultūra tikai paplašinājās un attīstījās. Pirmā preses balle notika par godu pirmā “Latviešu Avīzes” numura izdošanas simtgadei.

2024.gada 8.martā jaunā preses balle tika aizvadīta jau pie mums – RVKĢ. Mūsu 9. - 12. klašu ģimnāzistiem bija iespēja iejusties 20. gadsimta sākuma svinīgo pasākumu atmosfērā, sagatavojot tematiskus priekšnesumus un konkursus, atklājot 1920. gadu modes tendences un dejojot 20. gs. pirmās puses aktuālās dejas autentiskās mūzikas pavadībā.

Balle bija ģimnāzijas saimes komandas darbs – pasākuma sagatavošanā piedalījās visi – skolotāji, skolēni, vecāki. Izsākam lielu pateicību ikvienam, kas pielika roku balles tapšanā! Bez mūsu visu darba un iniciatīvas šāds pasākums neizdotos.

Lai mums atmiņā vēl ilgi paliek spilgtākie balles brīži un tiekamies nākamgad jaunajā Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas ballē!

Balle 2024