Ģimnāzijas diena

Ģimnāzijas diena

18.05.2023 12:00

Š.g. 10. maijā no plkst. 10.00 – 15.00 Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas skolēni un skolotāji bija sanākuši kopā Mežaparka Lielajā estrādē, lai svinētu 25. ģimnāzijas dienu. Ģimnāzijas diena tika veltīta Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku 150. jubilejai, jo tradīciju kopšana ir neatņemama personības un valsts attīstības daļa.

Katra klase piedalījās radošajās darbnīcās, kas tika veltītas Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkiem un mūsu ģimnāzijai, kā, piemēram, orientēšanās pa Mežaparku un Mežaparka Lielo estrādi, kvesti, mūzikas un deju nodarbības, viktorīna, ekskursijas un lekcijas.

10. klašu skolēniem bija liels gods piedalīties sarunā ar Mežaparka jaunuzbūvētās estrādes idejas autoru un mākslinieku Ivaru Mailīti un virsdiriģentu, Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku padomes locekli, pasaules koru olimpiādes māksliniecisko vadītāju Romānu Vanagu.

Ģimnāzijas dienas svinīgais koncerts tika atklāts ar ģimnāzijas kopkora izpildīto Latvijas valsts himnu Romāna Vanaga vadībā. Koncerta turpinājumā varēja vērot teātra uzvedumu Henrija Arāja režijā un dzirdēt dažādu slavenu mūziķu dziesmas ģimnāzistu izpildījumā.

Pateicamies visiem par organizēšanu, piedalīšanos un kopābūšanu! Uz tikšanos nākamajā gadā!