Pretošanas parlaments

Pretošanās vardarbībai: RVKĢ komanda Pretošanās parlamentā

20.03.2024 12:00

2024. gada 5. martā Latvijas Okupācijas muzejā ar LR Kultūras ministrijas atbalstu norisinājās projekts "Pretošanās parlaments". Projektā piedalījās komandas no Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas, Rīgas 2.valsts ģimnāzijas, Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzijas un Valmieras Valsts ģimnāzijas. Jauniešiem bija iespēja savu skolotāju un vēstures zinātnieku vadībā iedziļināties pretošanās tēmā. Stūra mājas ekspozīcijā un Okupācijas muzeja telpās skolēni analizēja cilvēku motīvus, rīcības iespējas, cīnoties pret vardarbīgajiem PSRS un Nacistiskajiem režīmiem Latvijā, kā arī formulēja savu viedokli par iespējamo rīcību cilvēktiesību apspiešanas situācijā.

Liels paldies mūsu 10. klašu jauniešiem: Nikoļei Radčenko, Afinai Lazučonokai, Anželikai Vjunkovai, Markusam Medeniekam, Marijai Ivanovai un Poļinai Kļimovai par uzdrīkstēšanos, darbu, iniciatīvu un pozitīvu noskaņojumu!

Sakām paldies arī skolotājam Edvīnam Evertam par uzaicināšanu un Pretošanās parlamenta projekta īstenošanu, bet skolotājai Jeļenai Paršutinai par skolēnu atbalstu un sagatavošanu.